ח"כ אורלי לוי אבקסיס: נגד ממשלה בתמיכת הערבים

יו"ר גשר הודיעה כי היא מתנגדת לממשלת מיעוט ובמיוחד לכזו שתיתמך מבחוץ על ידי הרשימה המשותפת. "לא מחוייבת גם לשותפות עם מרצ".

חזקי ברוך , י"ד באדר תש"פ

אורלי לוי אבקסיס
אורלי לוי אבקסיס
צילום: קובי ריכטר/TPS

מבוכה לכחול לבן והעומד בראשה בני גנץ: ח"כ אורלי לוי אבקסיס הודיעה הערב (שלישי) כי לא תתמוך בממשלה הנשענת על קולות הרשימה המשותפת.

"כולנו עדים לכך שמנהיגים שהתחייבו לפעול באמינות ובאחריות, עוסקים בימים אלה בשתדלנות מבישה ומוכנים לשלם כל מחיר לכל גורם במטרה להקים ממשלת מיעוט, גם אם זו תוקם על משענת קנה רצוץ. מדאיגה לא פחות העובדה שהחלטות מרחיקות לכת כמו משא ומתן עם הרשימה המשותפת, לרבות בל"ד, מתקבלות בחוג מצומצם מאוד הסובר שקביעותיו תחייבנה את כל חברי הכנסת השותפים לגוש", אמרה לוי אבקסיס.

היא ביקשה להבהיר שהקביעות המדוברות אינן מחייבות אותה והבהירה שגם השותפות עם מרצ שהיתה בזמן הבחירות אינה תקפה עוד.

"לא אתמוך בממשלה הנשענת על בל"ד והרשימה המשותפת ואינני רואה עצמי מחויבת עוד לשותפות עם מפלגת מרצ, שנכפתה עליי ועל עמיר פרץ שותפי, בלחץ גורמים רבים בראשם כחול לבן. אמרתי זאת לפני הבחירות ואני אומרת זאת אחריהן".

"הבהרתי זאת גם לשותפי, יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, מיד לאחר הבחירות. אזרחי ישראל זכאים לצפות מנציגיהם לנהוג באחריות ובאמינות בקיום הבטחותיהם בעבורן קיבלו את המנדט", סיכמה חברת הכנסת.

מחר (רביעי) עתידים להיפגש נציגים מכחול לבן עם הרשימה המשותפת. בפגישה ישתתף גם יו"ר מפלגת בל"ד.