תמר זנדברג תוקפת: "אורלי לוי גנבה את המנדט של השמאל"

מספר 4 בעבודה-מרצ זועמת בעקבות החלטת אורלי לוי אבקסיס שלא לקחת חלק בממשלה עם המפלגות הערביות, "אחת המעילות הגדולות ביותר".

ערוץ 7 , ט"ו באדר תש"פ

אורלי לוי אבקסיס
אורלי לוי אבקסיס
צילום: קובי ריכטר/TPS

חברת הכנסת תמר זנדברג מהעבודה-גשר-מרצ מותחת ביקורת חריפה על יו"ר גשר ח"כ אורלי לוי אבקסיס בעקבות החלטתה שלא לתמוך בממשלת מיעוט עם המפלגות הערביות.

"היא התבלבלה כנראה, זו לא המפלגה של ליברמן, אם מישהו מאיתנו היה מעלה על דעתו שזה מה שיקרה, החיבור לא היה יוצא לפועל", אמרה זנדברג בריאיון לכאן רשת ב.

"לא יעלה על הדעת פשוט לגנוב את המנדט של אנשי השמאל ולהעניק אותו על מגש של כסף לימין. זו אחת המעילות הגדולות ביותר שאני זוכרת", הוסיפה זנדברג.

חבר הכנסת אסף זמיר מכחול לבן ניסה להסביר את המגעים בין מפלגתו לבין לבין הרשימה המשותפת, "נוצרו תוצאות לבחירות האלה שמחייבות אותנו לבחור דרך שבהכרח הולכת נגד דבר אחד שאמרנו לפני הבחירות".

"יפתיע אותי מאוד אם האוזר והנדל יצביעו נגד ממשלת המיעוט", הוסיף זמיר. לדבריו "כחול לבן היא מפלגה שיש בה את היכולת לנהל תהליכים ביחד ובסוף כולם יצביעו בעד התהליך".

היום ייפגשו בכנסת נציגי כחול לבן חברי הכנסת עפר שלח ואבי ניסנקורן עם נציגי הרשימה המשותפת חברי הכנסת מנסור עבאס, אחמד טיבי, איעדה תומא סלימאן ומטנס שחאדה.