עקב התפרצות הקורונה: טקס המשואות ייערך ללא קהל

שרת התרבות והספורט מירי רגב החליטה כי נוכח החמרת ההגבלות על התכנסות בציבור, טקס המשואות הממלכתי ייערך השנה לראשונה ללא קהל.

חזקי ברוך , ט"ו באדר תש"פ

טקס הדלקת המשואות
טקס הדלקת המשואות
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

התפרצות נגיף הקורונה פוגעת גם באירועים ממלכתיים ובאחד האירועים המרכזיים של השנה - טקס הדלקת המשואות בהר הרצל בירושלים בערב יום העצמאות.

בדיון הערכות שקיימה היום (רביעי) יו"ר ועדת טקסים וסמלים ח"כ מירי רגב לקראת טקס המשואות הממלכתי בהר הרצל יחד עם מנכ"ל משרד התרבות והספורט, עו"ד יוסי שרעבי, ועם מנהל מרכז ההסברה, מושיק אביב, במהלכו נבחנו החלופות השונות העומדות על הפרק ביחס לכמות קהל המשתפים בטקס המשואות הממלכתי, החליטה השרה כי הטקס ייערך השנה לראשונה ללא קהל משתתפים, אלא במתכונת של משדר טלוויזיוני בלבד.

השרה הנחתה את מרכז ההסברה ואת חברת ההפקה לבצע את ההתאמות הנדרשות לטקס, שישודר במתכונת טלוויזיונית ודיגיטלית, כך שהציבור הישראלי יוכל לצפות בטקס במרחב הביתי באמצעות הטלוויזיה, הטלפון הנייד, וכלל האמצעים הדיגיטליים המצויים ברשותו.

ההחלטה התקבלה על רקע החמרת הצעדים לבלימת התפשטות הנגיף שנועדו לצמצם את האפשרות לאירוע הדבקה המוני.

טקס המשואות הממלכתי צפוי להתקיים בסוף החודש הבא, ב-28 באפריל 2020.

בנוסף, הנחתה השרה את הגורמים הרלוונטיים במרכז ההסברה לקיים ישיבה נוספת גם בנוגע ליתר הטקסים הממלכתיים שצפויים להתקיים במהלך החודש הבא, על מנת לקבל החלטות בעניינם.

השרה רגב הסבירה, "החלטתי כי השנה לראשונה טקס המשואות הממלכתי לנעילת יום הזיכרון ופתיחת אירועי יום העצמאות למדינת ישראל ייערך ללא השתתפות קהל, אלא במתכונת טלוויזיונית, המותאמת לכלל האמצעים הדיגיטליים".

"באופן זה הציבור השוהה בבית, נוכח הגבלת ההשתתפות באירועים במרחב הציבורי, יוכל ליהנות מטקס הממלכתי במרחב הביתי באמצעות הטלוויזיה, המכשיר הנייד וכלל הפלטפורמות הדיגיטליות הזמינות. גם השנה הטקס ייערך בצורה ממלכתית מרגשת ויביא לידי ביטוי את מגוון הקולות בחברה הישראלית, לתפארת מדינת ישראל", הוסיפה רגב.