מבוי סתום במגעים עם עובדי אל על

לאחר שתי יממות רצופות של מו"מ מרתוני בהובלת יו"ר ההסתדרות, הנהלת אל על דחתה את הצעת העובדים לוויתורים על סך מיליארד דולרים.

ערוץ 7 , ט"ו באדר תש"פ

ארנון בר דוד
ארנון בר דוד
צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

הנהלת חברת אל על דחתה הערב (רביעי) במהלך פגישה עם נציגי ההסתדרות ומועצת עובדי החברה הצעה הכוללת ויתורים של העובדים על סך של מיליארד שקלים לתקופה של שבע שנים.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר כי "בתום מו"מ מרתוני שהובלתי במשך שתי יממות רצופות, הנהלת אל על דחתה את כל ההצעות שגיבשנו בשיתוף עם עובדי החברה".

"יש כאן משבר שלא היה כמותו וההנהלה מסרבת להפנים את גודל השעה ואת האחריות הכבדה שמוטלת על כתפיה. אני חרד לגורלה של אל על וקורא להנהלה להתעשת. על ההנהלה לקבל את הצעת ההסתדרות ולשוב לשולחן המו"מ", הוסיף בר דוד.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, הוסיף כי "הנהלת אל על רק רוצה להשית גזירות על עובדיה, מבלי להכיר בחשיבותו של ההון האנושי להמשך קיומה של החברה. הערב נחצה גבול ואם ההנהלה לא תשתף פעולה עם העובדים ועם המציאות, החברה עלולה לקרוס תוך ימים ספורים".

יו"ר ועד עובדי אל על, שרון בן יצחק, סיכם ואמר כי "עובדי אל על הציעו היום להנהלת החברה שווי התייעלות של מיליארד דולר בשבע שנים תוך ויתורים כואבים מאד וזאת מבלי שבעלי החברה הזרימו לחברה במשבר זה דולר אחד. הנהלת החברה והבעלים החליטו לנצל את המצב ולנסות לסחוט את העובדים ולזה לא ניתן יד".