ליגת ה-NBA הושהתה עד להודעה חדשה

אחרי שהכדורגל באיטליה הוקפא לחלוטין ומשחקי הכדורסל בו הועתקו למדינות אחרות, גם בליגת הכדורסל הטובה בעולם עוצרים הכל בשל הקורונה

נרי וייס , ט"ז באדר תש"פ

ההודעה על ביטול המשחק הלילה
ההודעה על ביטול המשחק הלילה
צילום: רויטרס

גם הליגה הטובה בעולם לא יכולה לעמוד בנגיף. לקח להם לא מעט זמן אבל הלילה (בין רביעי לחמישי) החליטו ראשי ליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA להשבית את הליגה כולה עד להודעה חדשה.

ארצות הברית היא אחת מהמדינות האחרונות שאליהן הגיעה בהלת נגיף הקורונה, כאשר רק לפני מספר ימים החלו לצוף נשאים וחולים. מיד עם התפרצות הנגיף, העלו ראשי ליגת ה-NBA מספר אפשרויות בכדי לקיים את משחקי הכדורסל כסדרן.

אחת מבין האפשרויות הייתה לקיים את אלו ללא קהל, בדומה למתכונת שנוהגים ברחבי העולם ובמרבית אירועי הספורט השונים. אחד מגדולי שחקני ה-NBA, לברון ג'יימס יצא בנחרצות נגד הצעד כשאמר כי כדורסל משחקים למען האוהדים.

הלילה, אחרי שנודע כי שחקנה של יוטה ג'אז, רודי גובר, חלה בנגיף המתפשט, דיבר לברון אחרת לגמרי ואמר כי בריאות האוהדים והשחקנים לפני הכל.

עובדת היותו של הסנטר הצרפתי של יוטה חולה במחלת הקורונה, הגיעה חצי שעה לפני שריקת הפתיחה של קבוצתו מול אוקלהומה ובזמן שחבריו כבר ערכו חימום אחרון לפני המשחק המיועד. מיד עם היוודע הדבר הוחלט ב-NBA לחדול במיידית את הליגה כולה כשלא פחות מ-7 קבוצות נכנסו לבידוד - כל מי ששיחק מול יוטה בעשרת הימים האחרונים.

בהודעה שפרסמה הליגה נכתב: "ה-NBA משביתה את כל משחקיה עד להודעה חדשה, ונלמד את המצב על מנת לקבוע את הצעדים הבאים שלנו בהתאם להתפשטות מגפת הקורונה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il