עיריית ירושלים: קבלת הקהל מבוטלת - עקב משבר הקורונה

מיום ראשון ועד הודעה חדשה תבוטל קבלת הקהל בכל אגפי העירייה. השרות לתושב ינתן באופן מקוון, בטלפון ובאמצעות תיבת 'אל תור'.

ערוץ 7 , ט"ז באדר תש"פ

מירוצי האופניים יידחו. ארכיון
מירוצי האופניים יידחו. ארכיון
צילום: באדיבות עיריית ירושלים

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, כינס הבוקר (חמישי) דיון חירום בנוגע למשמעויות משבר הקורונה בנוגע לניהול העיר.

הדיון היה עם הנהלת העיר, הגורמים המקצועיים בעירייה, ובהשתתפות דר' חן זמיר, הרופאה המחוזית של מחוז ירושלים; והגב' נעמי אדלשטיין, אחות המחוז.

הדיון נסב על פרק הזמן מהיום ועד חג הפסח. בדיון עלו הצעות למענה להשלכות הקורונה, במספר רבדים. ראש העיר הנחה על דיונים יומיים בראשות מנכ"ל העירייה כדי לעקוב מקרוב על ההתפתחויות.

בפתח הדיון קבע ראש העיר ליאון כי חובה להתנהל ע"פ הנחיות משרד הבריאות, קלה כחמורה, וכל הפעילות בעיר צריכה להיות על פי הנחיות אלה, "על כולנו להקפיד ולהישמע להוראות משרד הבריאות, להתעדכן בשינויים בהן מעת לעת, ולשמור על הגיינה סביבתית ואישית".

ראש העיר אף העביר בסיכום הדיון מספר הנחיות לביצוע מיידי:

קבלת קהל בעירייה – מיום א' ועד הודעה חדשה תבוטל קבלת הקהל בכל אגפי העירייה. השרות לתושב ינתן באופן מקוון דרך אתר העירייה, דרך המוקד הטלפוני, ובתיבת אל-תור אשר מוצבת בעירייה. אנו מתחייבים למענה לכל פניה תוך 7 ימי עבודה.

בכל בעיה, מוזמן כל תושב לפנות למוקד 106, אשר יתוגבר משמעותית.

חינוך – כל המסגרות ממשיכות בפעילות סדירה. לצד זה, השלימה עיריית ירושלים את ההערכות ללמידה מרחוק, במידת הצורך, כולל הדרכה והטמעה לצוותים החינוכיים.

כפי שפורסם, החל מיום ראשון יחולקו לכל בתי הספר חומר חיטוי, אלקו-ג'ל, כדי להגביר את ההיגיינה האישית והפחתת הסיכוי להידבקות.

רווחה וקהילה – יופעל קו מידע יעודי לתושבים, באמצעות מוקד 106, אליו יוכלו לפנות בכל שאלה בנושא הרווחה, בדגש לקשישים וקבוצות הסיכון. הקו יופעל ע"י עובדי עירייה מיומנים. ינתן סיוע יעודי לקשישים אשר יבקשו זאת.

החל מיום א' יצאו מרכזי הקשישים במנהלים הקהילתיים לחופשה. הפעילות הקבוצתית לא תתקיים אולם הפעילות האישית תימשך כסדרה.

סיוע לעסקים בירושלים

א. דחיית תשלום ארנונה לעסקים שגודלם עד 150 מ"ר ובנוסף להם גם בתי קפה, מסעדות, בתי מלון ואולמות אירועים בכל גודל. הארנונה שיועדה להיות משולמת בראשון לאפריל, תידחה לראשון למאי, עם אפשרות לפריסה עד דצמבר 2020.

ב. אגרת הוצאת השולחנות - תבוטל החל מהיום ועד סוף חודש יוני. עסק ששילם מראש, יזוכה.

ג. ייעוץ והכוונה – בעלי עסקים שנקלעו לקשיים בעקבות המצב מוזמנים לפנות לאגף לקידום עסקים לקבלת ייעוץ מקצועי. ראש העיר פועל למציאת מרכיבים נוספים להקלה על העסקים.

אירועי תרבות וספורט - כל האירועים, למעלה ממאה איש, עד חג הפסח בוטלו. שני מרוצי האופניים שתוכננו למהלך חודש אפריל, נדחו, מועד חדש יפורסם בהמשך.

בסיום הדיון מסר ראש העיר, "הבוקר כינסתי דיון יעודי עם הנהלת העיר בנושא משמעויות הקורונה בירושלים והמענה הנדרש. אנו בזמן רגיש ומתייחסים לכך בתשומת לב רבה. בראש מעייני תושבי העיר ירושלים ובריאותם. אני מתכוון לעשות כל שנדרש כדי להבטיח זאת, לצד טיפול מערכתי ומהותי גם בנושאים הנוספים שמושפעים מכך, דוגמת העסקים הקטנים והבינוניים. אני קורא לכולנו לשמור ביתר שאת על בריאותנו ובריאות משפחותינו".

"אני קורא לכל התושבים לשמור על משרד הבריאות ולשמור על הגיינה אישית וסביבתית ומבקש מהתושבים לגלות סולידריות חברתית, לעזור אחד לשני, לרכוש מוצרים בעסקים הירושלמים שמתמודדים בגבורה עם הסיטואציה שנכפתה עליהם. אני בטוח שיחד נעבור את התקופה הזו ונצא מחוזקים מהמשבר", הוסיף ליאון.