משבר הקורונה:
ישיבות ההסדר מוכנות להתגייס

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר הציע לנתניהו והשרים את סיועם של תלמידי הישיבות בהתמודדות עם הצרכים הדחופים הנובעים מהמשבר.

חזקי ברוך , ט"ז באדר תש"פ

הנהלת איגוד ישיבות ההסדר
הנהלת איגוד ישיבות ההסדר
צילום: איגוד ישיבות ההסדר

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר, אורי פינסקי, שיגר מכתב לראש הממשלה נתניהו, לשרי הביטחון, הבריאות, החינוך, הרווחה וכן לראשי הערים, בו הציע את סיוען של הישיבות בהתמודדות עם משבר הקורונה.

"כידוע, ישיבות ההסדר המשלבות ספרא וסייפא עוסקות מזה עשרות שנים בחיזוק עם ישראל, בשגרה ובחירום", ציין פינסקי.

לדבריו, "כ-70 ישיבות הסדר פרוסות כיום מקרית שמונה והגולן בצפון ועד אילת בדרום, בישיבות לומדים כ-12,000 תלמידים, מתוכם כ-3000 בשירות פעיל והשאר בלימוד תורה בישיבות".

"עקב הצורך שנוצר בתחום הבריאות, אנו מניחים שיש קשישים שאולי אינם יכולים לצאת לקניות וסידורים, משפחות מבודדים שאין מי שיטפל עבורם בצרכים בסיסיים, חיטוי אוטובוסים כפי שפורסם, וכדומה", הוסיף.

"לאור פניית מספר ראשי ישיבות, אנו מבקשים להציע התנדבות של תלמידינו אם במסגרת הפעלה ישירה של משרדי הממשלה הרלוונטיים ו/או הפעלה דרך הרשויות המקומיות. ניתן להעריך כי נוכל להפעיל כמה אלפי מתנדבים ברחבי הארץ. כמובן שהגורמים הרשמיים יצטרכו לתת הנחיות מדויקות למתנדבים מה מותר ומה אסור להם לעשות, לדאוג לכיסוי ולבטיחות המתנדבים", ציין פינסקי.

"נשמח לקבל הנחיות לגבי צרכים שונים, ונשתדל בע"ה לעמוד במשימות. לסיום, נוסיף את ברכתנו להצלחת ראשי המדינה וראשי הרשויות בהתמודדות המורכבת", חתם פינסקי את מכתבו.