פלסטינים פורצים דרך סמוך לכביש 5

פלסטינים משתלטים לאחרונה על שטח לא להם סמוך לכביש חוצה שומרון באזור פדואל ומבצעים עבודות לפריצת דרכים ובונים מבנים ללא היתר.

ערוץ 7 , ט"ז באדר תש"פ

העבודות בשטח
העבודות בשטח
צילום: רגבים

פריצת דרך חדשה סמוך לחוות שחרית מדאיגה את תושבי השומרון. מערבית לצומת פדואל, ליד כביש 5, משתלטים תושבים פלסטינים מהסביבה על שטח לא להם ומבצעים עבודות לפריצת דרכים ובונים מבנים ללא היתר.

באחרונה סיירו באזור ישי חמו, רכז יו"ש ברגבים, וגדעון גולדיס רכז תחום קרקעות במועצה האזורית שומרון ותיעדו את העבודות הבלתי חוקיות המתבצעות בשטח.

בפנייה למינהל האזרחי כתבו נציגי התנועה: "עברייני הבניה ממשיכים בביצוע העבודות הבלתי חוקיות, וזאת באין כל מפריע מצד רשויות האכיפה, חרף העובדה כי העבודות הבלתי חוקיות מתבצעות בסמוך לכביש 5, אשר הינו כביש ראשי באזור, מסכנת את חיי הנוסעים בכביש, הן מבחינה בטיחותית והן מבחינה ביטחונית, על כל הנובע והמשתמע מכך".

בתנועת רגבים מבקשים מהמנהל לאכוף את הצו בדבר סילוק מבנים חדשים, המאפשר למנהל להרוס מבנים בלתי-חוקיים שהוקמו ללא היתרים בתוך זמן קצר, ולפתוח בחקירה פלילית נגד מקימי המבנים הבלתי חוקיים.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון עמד על חשיבות האכיפה ואמר: "הרשות הפלסטינית מנהלת מלחמה על הקרקע ועל שטחי c וכך הרשויות צריכות להתייחס לכך, אני מצפה מרשויות אכיפת החוק לעצור באופן מיידי את העבודות לפריצת הדרך שמהוות לא פחות מנסיון השתלטות עויין על השטח".

ישי חמו אמר: "אכיפה מהירה מובילה להרתעה – והיעדר אכיפה מובילה לעבריינות. פריצות הדרך מסכנות את חיי הנוסעים בכביש כמו גם את אלו הנמצאים במבנים הבלתי-חוקיים. אנו מצפים מהמינהל האזרחי לפעול בתקיפות, כפי שהוא יודע לעשות במקומות אחרים"