יותר מ-100 יהודים ביקרו במבצר החשמונאי ''תל ארומה''

בתקופה האחרונים מגיעים פלסטינים לאתר העתיק, משחיתים את המבצר ומניפים דגל אש"ף. יוסי דגן: מישהו מנסה להחריב את ההיסטוריה של עמנו

ערוץ 7 , י"ז באדר תש"פ

יהודים בתל ארומה
יהודים בתל ארומה
צילום: רועי חדי

יותר מ-100 בני אדם טיילו ביום רביעי השבוע במבצר החשמונאי תל ארומה בשומרון, על רקע ניסיונות הרשות הפלסטינית להשתלט על השטח.

בתקופה האחרונה מגיעים פלסטינים לאתר העתיק, משחיתים את המבצר ההיסטורי ובורות המים, ואף מניפים דגל אש"ף מעל המבצר החשמונאי.

הטיול השבוע התקיים ביוזמת המועצה האזורית שומרון ועמותת תיירות שומרון, יחד עם עמותת "שומרים על הנצח" ומרכז סיור ולימוד שומרון. המטיילים יצאו ממעיין אירוס השומרון ומשם המשיכו לתל ארומה.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון שהשתתף בטיול אמר "כשאנחנו רואים פגיעה באתר כל כך קדום, מהתקופה של אבימלך בנו של גדעון, ולאחר מכן תקופת החשמונאים, וכשרואים את הארמון והמצודה המדהימים, בקנה מידה עולמי, ורואים את ההרס השיטתי כאן של הרשות הפלסטינית, מבינים שמישהו מנסה להחריב ולמחוק את ההיסטוריה של העם היהודי בצורה ברברית.

"אני קורא לשר הביטחון ולראש הממשלה לפעול מיידית כדי להסיר מכאן את שיא השיאים, את השיקוץ, הדגל של הטרור, שהציבה כאן מעל המבצר החשמונאי הזה, הרשות הפלסטינית", הדגיש דגן.

איתן מלט, מנהל הפעילות של "שומרים על הנצח", סיפר "ראינו היום במבצר הרס כבד, שוד וואנדליזם שאינו מתקבל על הדעת באתר מורשת חשוב ביותר וזאת למול אוזלת יד של הדרג המדיני. דין מבצר ארומה כדין מצדה, וחובת השמירה על המורשת על המורשת בכל המדינה מוטלת על ממשלת ישראל''.