ליגת העל בכדורגל הוקפאה

לאחר יומיים של דיונים קדחתניים ולאור המשך ההחמרה של התפרצות נגיף הקורונה, הורה משרד הבריאות להפסיק לאלתר את כל משחקי הכדורגל

נרי וייס , י"ז באדר תש"פ

הכדורגל מוקפא
הכדורגל מוקפא
צילום: מנהלת הליגות בכדורגל

אחרי איטליה, ארצות הברית וספרד, גם ליגת העל הישראלית בכדורגל מושהת עד להודעה חדשה.

יומיים רועשים וגועשים עברו על ראשי הקבוצות והכדורגל, כאשר כולם התכוננו לקראת משחקים ללא קהל, בכפוף לאישור משרד הבריאות.

היום (שישי) לאור המשך ההחמרה של התפרצות נגיף הקורונה, הנחה משרד הבריאות את הפסקת פעילות הכדורגל בכל הגילאים ובכל הרמות - ממשחקי חובבנים, דרך נשים ועד ליגת העל בכדורגל.

בשיחה שהתקיימה בין יו״ר המנהלת ארז כלפון למשנה למנכ״ל משרד הבריאות איתמר גרוטו, הוחלט כי משחקי הכדורגל בליגות המקצועניות יופסקו בשלב זה עד לסוף חודש מרץ. במהלך השבוע האחרון של חודש מרץ, תתבצע הערכת ועל בסיסה יוחלט על המשך הפעילות החל מחודש אפריל.

יו"ר המנהלת ארז כלפון אמר כי "בלב כבד אנו נאלצים להודיע על עצירת משחקי הכדורגל בליגות המקצועניות וזאת בהתאם להנחיות הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות. בעת זו, בה אנו נמצאים בעיצומו של משבר עולמי, על כולנו לנהוג באחריות ולהשמע להנחיות הגופים המקצועיים על מנת לשמור על בריאות הציבור".

עוד אמר יו"ר המנהלת כלפון, כי "הכדורגל מהווה ציר מרכזי בחברה הישראלית ועצירתו מסמלת את המשבר הקשה אשר פוקד אותנו, אולם אנו בטוחים כי בהתנהגות אחראית נוכל להתמודד עם הוירוס שתקף אותנו ולחזור לשגרה מחוזקים.

אנו ממשיכים להיות בקשר רציף עם כל הגורמים המקצועיים ונקווה כי המשבר יחלוף במהרה ונוכל לשוב ולקיים את משחק הכדורגל האהוב כל כך על כולנו. אני מאחל בריאות איתנה לכל עם ישראל ומייחל כי נצא מחוזקים מהמשבר שפוקד אותנו. שבת שלום לכולם".

כאמור, לא רק הליגות המקצועניות בכדורגל הוקפאו, כאשר מוקדם יותר היום הודיעה ההתאחדות לכדורגל כי גם ליגות החובבנים והנשים מושהות, זאת בעקבות הוראה שהתקבלה גם כן ממשרד הבריאות.

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל התייחס להקפאת הליגות השונות כשאמר: "הקצב בו הדברים משתנים בימים אלה הוא דרמתי, ומה שאתמול בערב נראה אפשרי והיה בחזקת מותר, הפך הבוקר לאסור. אני סומך במאת האחוזים על השיקולים שמנחים את הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות והנחיתי מיידתית לעדכן את כל המועדונים על ההחלטה. עצירת הליגות החובבניות היא צעד כואב נוסף עבור הכדורגל הישראלי, אבל לא נותרה ברירה. נדע לצלוח יחד גם את המשבר הזה ולצאת מחוזקים. איחולי בריאות טובה לכולם וסוף שבוע משפחתי נעים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il