נתניהו וגנץ סיכמו:
צוותי המו"מ ייפגשו בהקדם

נשיא המדינה ריבלין הזמין לפגישה משולשת את יו"ר כחול לבן ואת ראש הממשלה. מחר צפוי ריבלין להעניק את המנדט לבני גנץ.

חזקי ברוך , י"ט באדר תש"פ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש הערב (ראשון) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ. הפגישה הסתיימה כעבור שעה וחצי.

הנשיא הדגיש בפני השניים כי יש להמשיך ולהעמיק את ערוץ הקשר הישיר ביניהם ובין צוותי המו״מ של כחול לבן והליכוד, וברך על הנכונות לכך בשני הצדדים.

בתום הפגישה סיכמו הצדדים כי צוותי המו״מ של שתי המפלגות ימשיכו בשיח ביניהם.

במהלך היום קיים ריבלין סבב התייעצויות לקראת הרכבת הממשלה, במהלכו נפגש עם כלל הסיעות.

בתום סבב ההתייעצויות המליצו בפני נשיא המדינה 61 חברי כנסת על יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, לעומתם 58 חברי כנסת המליצו על ראש הממשלה המכהן ויו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו.

מחר בשעות הצהריים יטיל נשיא המדינה את מלאכת הרכבת הממשלה על יו"ר כחול לבן.

ראשונים להמליץ בפני הנשיא על חבר הכנסת עליו יש להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה היו נציגי סיעת הליכוד, בראשות השר יריב לוין, השר ישראל כץ, ומנהלת הסיעה עליזה בראשי. חברי סיעת הליכוד המליצו על ראש הממשלה בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה.

לאחר מכן הגיעו אל הנשיא חברי סיעת כחול לבן בראשם ח"כ משה (בוגי) יעלון, ח"כ קארין אלהרר וח"כ אבי ניסקורן. בסיום הפגישה המליצו חברי סיעת כחול לבן על ח"כ בני גנץ להרכיב את ממשלת ישראל הנבחרת.

בהמשך הגיעו אל הנשיא נציגי הרשימה המשותפת, בראשם ח"כ אימן עודה, ח"כ אחמד טיבי, ח"כ מנסור עבאס ומנצור דהאמשה. הרשימה המשותפת המליצה על בני גנץ להרכבת הממשלה.

אחריהם הגיעו אל הנשיא חברי סיעת ש"ס בראשות השר אריה דרעי, ח"כ יואב בן צור ומנכ"ל התנועה חיים ביטון. סיעת ש"ס המליצה על בנימין נתניהו להרכבת הממשלה.

חברי סיעת ימינה, בראשות ח"כ איילת שקד, ח"כ אופיר סופר ומנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך, ביקשו להמליץ על בנימין נתניהו להרכבת הממשלה.

סיעת העבודה-גשר-מרצ בראשות ח"כ עמיר פרץ וח"כ לעתיד ניצן הורביץ, שהגיעו לאחר מכן לנשיא המדינה המליצו על ח"כ בני גנץ להרכבת הממשלה. ח"כ אורלי לוי-אבקסיס הודיעה בכתב לנשיא המדינה כי איננה ממליצה על אף מועמד להרכבת הממשלה.

נציגי סיעת ישראל ביתנו בראשות ח"כ אביגדור ליברמן וח"כ עודד פורר ביקשו להמליץ על בני גנץ להרכבת הממשלה.

אחרונים להגיע אל הנשיא, היו חברי סיעת יהדות התורה בראשות השר יעקב ליצמן, ח"כ משה גפני, ח"כ מאיר פרוש וח"כ אורי מקלב. סיעת יהדות התורה המליצה על בנימין נתניהו להרכבת הממשלה.