מספר הנדבקים בקורונה עלה ל-250

מצבם של ארבעה מהנדבקים מוגדר קשה. 190 מהנדבקים בנגיף מאושפזים בבתי החולים ועוד 12 נמצאים בסטטוס של "בדרך לאשפוז".

ערוץ 7 , כ' באדר תש"פ

דוגמי קורונה
דוגמי קורונה
צילום: דוברות מד"א

מספר הנדבקים בנגיף הקורונה עד הבוקר (שני) בשעה 8:00 עומד על 250, כך עולה מנתוני משרד הבריאות. מספר הנדבקים החדשים ביממה האחרונה הוא 50.

מצבם של ארבעה מהנדבקים מוגדר קשה, 11 נוספים מוגדרים במצב בינוני, 231 מצבם קל וארבעה החלימו מהמחלה ואינם נושאים עוד את הנגיף.

190 מהחולים הנושאים את הנגיף מאושפזים בבתי החולים ועוד 12 נמצאים בסטטוס של "בדרך לאשפוז". 44 חולים נמצאים ב"אשפוז בית".

מספר המאושפזים הגבוה ביותר כעת הוא בבתי החולים שיבא (29 מאושפזים ואחד בדרך) והשרון (28 מאושפזים). ארבעת החולים שמצבם קשה מאושפזים בבתי החולים שיבא, השרון, שערי צדק ואיכילוב.

בתוך כך המשיכו גם ביממה האחרונה גורמים במשרד הבריאות לדרוש מהממשלה להטיל סגר כולל על האוכלוסייה והמשק בישראל, וזאת במטרה לבלום את התפשטות נגיף הקורונה.

עד כה התקדמו ההנחיות לציבור באופן מדורג כאשר מספר המתקהלים המותר הלך וירד וההמלצה למעט ביציאה מהבתים התחדדה. זאת בעוד בקשות קודמות של גורמים בכירים במשרד הבריאות להטלת סגר מוחלט שיאפשר התמודדות יעילה הרבה יותר עם הנגיף נשללה על ידי ראש הממשלה ומקבלי ההחלטות, ואולם לאחר שהתפשטות הנגיף לא נבלמת שבה הדרישה ועולה.

בעיתון 'ידיעות אחרונות' מצוטט בכיר במשרד כאומר: "בשלב הנוכחי של ההתפרצות אין שום מנוס מהטלת סגר נרחב, למרות החששות הכבדים מתגובת הציבור לכך. מי שהקשיב לדברי ראש הממשלה שלשום יכול להבין שהמסר לא להתאסף ולשמור על מרחק משמעותי בין אדם לאדם משמעו למעשה להמעיט מאוד ביציאות מהבית. המצב באיטליה ובספרד קטסטרופלי, ומדינות אחרות, בהן ארה"ב, נמצאות בדרך לאותו משבר. בשלב הנוכחי אין מקום להיסוס. חייבים להעביר בדחיפות את השליטה למשרד הביטחון ולאלץ את הציבור לשבת בבית, בתקווה שמה שנעשה עד כה יספיק על מנת לבלום את ההתפשטות".

מנגד במשרדי ממשלה אחרים רואים בצעד הסגר המוחלט צעד קיצוני מדי וכזה שיפגע אנושות במשק הישראלי.