ח"כ אחמד טיבי:
"שר הביטחון עשה עלילת דם"

ח"כ אחמד טיבי התייחס לסערת הסרטון שבו הוא נראה מסמן 'וי' כלפי מפגינים בני משפחות שכולות: "הייתי רחוק מהם וזיהיתי רק אחד".

103FM , כ' באדר תש"פ

אחמד טיבי
אחמד טיבי
צילום: חזקי ברוך

חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת התייחס בראיון לינון מגל ובן כספית למתקפה עליו לאחר שסימן V באצבעותיו לעבר הפגנה של בני משפחות שכולות מול בית הנשיא.

"נכנסתי עם הרכב שלי, וראיתי חבורה של אנשים עם שלט של תמונה שלי שכתוב עליה תומך טרור. ניגשתי לקבוצה של מפגינים ישראלים שמתנגדים לביבי, ולחצנו ידיים. המשכתי ללכת בכיוון הרכב, ואז אני שומע, 'אחמד טיבי תמות מקורונה', ואני רחוק מהם, הם המשיכו. הייתי רחוק מהם וזיהיתי רק אחד, את רן כרמי, הביביסט המוכר, עשיתי וי ונכנסתי לרכב. גם נניח שעכשיו אנחנו יודעים שחלק מהם היו ממשפחות שכולות. יש קוד התנהגות, שגם מצפים ממשפחות שכולות, אין הנחות לגבי איחולי מוות ליריבים פוליטיים", סיפר טיבי.

בהמשך התייחס לעובדה ששר הביטחון נפתלי בנט שיתף את הסרטון: "הוא עשה עלילת דם, הוא העלה סרטון שבסופו אני מחייך ועושה וי מרחוק בלי סאונד. בנט עשה מעשה נבלה של נער גבעות בחליפה של שר ביטחון, הוא צריך להתבייש".

ח"כ טיבי נשאל על המשא ומתן שניהלה הרשימה המשותפת עם כחול לבן לקראת ההמלצות לנשיא וסיפר, "דיברנו על המצוקות של הציבור הערבי, זה היה לפני ההמלצה. אנחנו נעלה בכנסת את ההצעה לביטול או הקפאה של חוק קמיניץ, וזה יעבור. אנחנו נשאף תמיד להמשיך לייצג את הציבור שלנו. אם כחול לבן יקימו ממשלת חירום/אחדות בראשות בנימין נתניהו מדובר במרמה והפרת אמונים".