שחקני הספורט נכנסים לבידוד

שניים משחקניה של מוליכת הטבלה והאלופה מכבי ת"א שהו בחדר כושר עם חולה קורונה. שחקנה של הפועל ת"א בכדורסל נכח במסיבת פורים

נרי וייס , כ' באדר תש"פ

דוגמי קורונה
דוגמי קורונה
צילום: דוברות מד"א

כאילו לא מספיקה ההשבתה הגדולה של עולם הספורט הישראלי, היום (שני) הודיעו שני מועדונים ראשונים בעולם הספורט הישראלי על בידודם של שחקניהם מחשש להידבקות בנגיף הקורונה.

הראשונה לעשות זאת הייתה האלופה ומוליכת טבלת ליגת העל בכדורגל, מכבי ת"א, כשזו הודיעה כי שניים משחקניה, דור פרץ ומתן חוזז נכנסו לבידוד ביתי רטרואקטיבי של 14 יום לאחר שב-8.3 שהו בחדר כושר באותה שעה בה שהה במקום אדם שאובחן כנשא של נגיף הקורונה.

פרץ, שנפצע בשלבים המוקדמים של העונה ועדיין נמצא בתהליך ההחלמה רשם עד להפסקת הליגה 5 הופעות בלבד לצד 4 הופעות נוספות במוקדמות ליגת האלופות והליגה האירופית ובקיץ האחרון אף היה מועמד לחתום בלא מעט קבוצות מאירופה. חוזז לעומת זאת, לא סובל מפציעה אך גם הוא מיעט לשחק העונה כשרשם עד כה 11 הופעות בכל המסגרות, האחרונה שבהן במשחק האחרון שהתקיים במסגרת ליגת העל בכדורגל מול מכבי נתניה כששותף ל-30 דקות בלבד.

השניים נכנסים לבידוד ללא חשש שחבריהם לקבוצה יצטרכו גם, זאת בשל העובדה כי הצהובים נמצאים בחופש של שבוע אשר תוכנן מראש ועוד אין להם תכנית חזרה לאימונים בשל שינוי ההנחיות ועדכונן הבלתי פוסק.

על פי הודעת המועדון התל אביבי, השניים שישהו בבידוד עד ה-22 במרץ, מרגישים טוב ובשלב זה לא מראים תסמינים של הידבקות בנגיף. במקביל אמרו במכבי כי הצוות הרפואי חידד לכל שחקני הקבוצה את הנהלים לפיהם עליהם להישאר בבתים ככל האפשר ולהשתדל להימנע מהגעה למקומות ציבוריים.

גם בצד השני של העיר, ישנו שחקן שנכנס לבידוד כאשר מדובר בקפטן מועדון הכדורסל של הפועל תל אביב, תומר גינת, לאחר שזה בא במגע עם חולה קורונה מאומת במסיבת פורים.

מטעם המועדון האדום נמסר שהצוות של הקבוצה נמצא בקשר ישיר עם הפורוורד בן ה-25, שמשתייך גם לסגל נבחרת ישראל, ועוקב אחרי מצבו שמוגדר טוב.

נראה כי להיכנסם של אלה לבידוד תהיה משמעות באשר לשאלת המשך העונה בשתי הליגות המקצועניות בישראל שתתקבל ביממה הקרובה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il