"אין מקום לפוליטיקה בספורט"

אחרי הקמפיין נגד ממשלה עם הרשימה המשותפת של שחקני ליגת העל בכדורגל, חבריהם למקצוע מהמגזר הערבי מגיבים: תבחרו מה המקצוע שלכם

נרי וייס , כ' באדר תש"פ

דאבור. לא נשאר חייב
דאבור. לא נשאר חייב
צילום: רויטרס

אין כדורגל - יש יריבות. בזמן שנגיף הקורונה עצר לחלוטין את הספורט ברחבי העולם כולו וגם בישראל, היריבות בין השחקנים עוברת מכר הדשא אל הרשתות החברתיות.

אחרי שמוקדם יותר פתח שחקנה של מכבי ת"א, איתי שכטר, יחד עם חבריו בקמפיין נגד ממשלה עם הרשימה המשותפת הערבית, ונאלץ להסיר את הפוסט בהוראת קבוצתו, כעת מגיבים שחקני הכדורגל הערבים.

ראשונים לעשות זאת היו צמד שחקניה של הפועל באר שבע, מרואן קבהא ולואי טאהא. בעוד קבהא הגיב בצורה מפוייסת כשכתב "כוחנו באחדותנו, ערבים ויהודים יחד", חברו להגנת הקבוצה מבירת הנגב, טאהא תקף את השחקנים היהודים כשכתב: "צריך לבחור מקצוע. או להיות ספורטאי למופת או להיות פוליטיקאי ולהחליף מקצוע. אין מקום לפוליטיקה בספורט".

גם חלוצה של הופנהיים הגרמנית, מונס דאבור לא נשאר חייב כשעקץ וכתב: "מסתבר שמערכת ה-VAR עוד לא הגיעה לאינסטגרם, השחקנים עוד יכולים להתחזות לפוליטיקאים" והוסיף את הכיתוב בערבית: "חלאס כבר".

בהתאחדות לכדורגל הגיבו לשיח בין שני מחנות השחקנים, היהודים והערבים ואמרו כי "בכל עת, וביתר שאת בזמן הזה, מוטב ששחקני הכדורגל יתמקדו בדרכים בהן ניתן לאחד, לעודד ולסייע האחד לאחר ולכלל החברה. במקום להיות אחראים לפרסומים שמקדמים קיטוב, פילוג ושיח מעורר חלחלה ברשתות החברתיות, ראוי לגלות אחריות חברתית טרם פרסום דברים שרק מרחיקים בין אדם לחברו. האחדות של חדר ההלבשה, החברות על כר הדשא ובמדי הנבחרות הלאומיות שלנו חייבת להישמר ועלינו להשאיר את השיח הפוליטי מחוץ לכדורגל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il