רשמית: העונה בליגת העל בכדורסל נגמרה

אחרי שכבר החליטו על עצירת העונה וחזרו בהם, הודיעו במנהלת ליגת העל בכדורסל על הפסקת פעילות הליגה. המשמעות: בעיקר כלכלית

נרי וייס , כ' באדר תש"פ

פרנקל, יו"ר מנהלת ליגת ווינר סל
פרנקל, יו"ר מנהלת ליגת ווינר סל
אתר מנהלת ליגת ווינר סל

"יום עצוב לספורט הישראלי", כך אמר הערב (שני) שמואל פרנקל, יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל. פרנקל אמר את הדברים עם ההודעה על הפסקת פעילות הליגה עד להודעה חדשה.

על פניו בכל הקשור לנוסח ההודעה אין מדובר בהחלטה שונה מזו שהייתה עד כה, כאשר במנהלת הליגה הודיעו לפני שבוע על עצירת משחקי הליגה, אך הפעם מדובר במעין הכרזה על סיום העונה כולה. הסיבה לניסוח שאינו חד-משמעי היא בשל רצון שלא להזיק לקבוצות כלכלית יותר ממה שנפגעו ובכדי שלא לשלול אפשרות לחזור ולשחק כדורסל, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולהתפתחויות.

אם כן, המשמעות של ההודעה היא שמירת האפשרות של מנהלת הליגה להחזרת הליגה במועד מסוים, אם יהיה שינוי משמעותי במצב במדינה, זאת למרות שההערכות הן שעונת 2019/20 לא תחזור.

למרות שלא נקבע תאריך בו תהפוך הפסקת הפעילות לסיום העונה, המחשבה היא כי הליגה לא תיסגר באופן סופי לפחות עד לסיום חודש אפריל, ורק לאחר שזו תסתיים באופן רשמי ידונו במנהלת הליגה על שאלת האלופה, היורדת והאם לקבל את שתי העולות מהלאומית לליגה.

אי אפשר שלא לתהות האם להכרזת איגוד הכדורסל מוקדם יותר היום על סיום עונת 2019/20 בליגה הלאומית ולהעפלתן של 2 קבוצות משם לליגה הבכירה, הייתה משמעות מכרעת בהודעה, אך בכל מקרה כעת צפויות הקבוצות להודיע לשחקנים הישראלים כי הם יוצאים לחל"ת וכל קבוצה אמורה להסתדר לבד מול שחקניה.

מי שכמובן "יהנו" מההודעה על הפסקת העונה הם השחקנים הזרים שסוף סוף יוכלו לעזוב את ישראל ולחזור אל משפחותיהם בחו"ל.

בהודעה מטעם מנהלת הליגה בכדורסל נכתב כי "עקב המגפה העולמית של נגיף הקורונה, נוכח ההוראות הברורות של משרד הבריאות אשר מונעות קיום המשחקים ואימונים מלאים, ולאחר סבבי התייעצות עם בכירים במשרד הספורט, משרד הבריאות ואחרים, נאלצת מנהלת ליגת העל בכדורסל להודיע על הפסקת פעילות ליגת העל בכדורסל החל מהיום".

"אנו נמשיך להתעדכן ולפעול מול כל הגורמים הרלוונטיים ונעדכן ככל שיהיו התפתחויות, כאשר הרצון והכוונה של כולנו הוא להמשיך את הליגה ולהגיע לסיומה הספורטיבי. אנו מאחלים לכל השחקנים, המאמנים, הפעילים בענף, ולכל אוהדי הכדורסל והספורט באשר הם, בריאות טובה, וחזרה מהירה ככל שניתן לפעילות מלאה".

כאמור, יו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל אמר כי "זה יום עצוב לספורט הישראלי בכלל ולכדורסל הישראלי בפרט, אני מקווה שכולנו נחזור במהרה למגרשים והרבה בריאות לכולם".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il