בקורונה צופים בקולנוע - ובחינם

בית הספר לקולנוע "מעלה" מציע שלל סרטים לטובת המחפשים תעסוקה לילדים בזמן השהייה בבית בעקבות נגיף הקורונה.

ערוץ 7 , כ"א באדר תש"פ

טלוויזיה
טלוויזיה
צילום: ISTOCK

שעות השהייה בבית יכולות להיות בלתי נסבלות. הורים יכולים "לטפס על הקירות" בניסיון למצוא תעסוקה לילדים שהיא גם חינוכית וגם ''מעבירה את הזמן''.

לרווחת הציבור, בית הספר לקולנוע "מעלה" מאפשר לציבור לצפות בסרטים של בוגריהם שזכו בפרסים בפסטיבלי קולנוע רבים ברחבי העולם.

הסרטים עוסקים בנושאים ישראליים אקטואלים כמו הסכסוך הישראלי -פלסטיני, הפער העדתי בחברה הישראלית, סיפורי אהבה ודרמות משפחתיות. הסרטים מתאימים לצפיה של בני נוער ומבוגרים.

בין הסרטים שמוצעים לצפיה: "71 מטר מרובע" - סרט הגמר של היוצר אלירן מלכה (יוצר "שבאבניקים" ו"הבלתי רשמיים") שעוסק בחוויות של ילד מזרחי ובפערים מול העולם האשכנזי בשנות ה-80.

הסרט "הדיקטטור הקטן", קומדיה של הבמאים נורית ועמנואל כהן שזכה בעשרות פרסים בפסטיבלי קולנוע ברחבי העולם, הסרט "חסימות" של הבמאי גולן רייז שעוסק במתח בין חיילים, פלסטינים ופעילות שלום במחסומים ועוד.

לצד הצפייה בסרטים, לכל סרט מצורפת ערכה להורים ולמורים, בה יש חומרים כתובים עם ניתוח הסרט, ניתוח תוכן, כלים קולנועיים ומקורות נוספים.

הסרטים המיוחדים האלה, שארכם עד חצי שעה יהיו פתוחים באתר בית ספר לקולנוע מעלה לכל אורך התקופה הקרובה לרווחת הציבור.

מנהלת בית הספר לקולנוע "מעלה" נטע אריאל אמרה כי "בשעה מאתגרת שכזו, בה רבים נאלצים להיות בבית ולחפש תעסוקה ראויה, חשבנו כיצד ניתן להנעים את השהות ולתרום לציבור. החלטנו לפתוח את מיטב סרטי הגמר של מעלה, סרטים ישראלים איכותיים, לצפיה חינם ולאפשר לכל מי שמעוניין ולבני נוער בפרט, צוהר לנושאים שלא תמיד הם נפגשים בהם ביום יום. בנוסף אנחנו מנגישים את החומרים הכתובים שיצרנו עבור מרצים ואנשי חינוך, המלווים את הסרטים כדי לתת הבנה עמוקה יותר לתמה, לרקע ולעלילת הסרט, כך שישארו איתם גם בהמשך".