20 מיליון שקלים לטובת אוכלוסיות בסיכון

מפעל הפיס והשלטון המקומי גיבשו תוכנית סיוע והכספים שיועברו לרשויות המקומיות ישמשו לחלוקת מזון ותרופות לקשישים ונזקקים.

ערוץ 7 , כ"א באדר תש"פ

חיים ביבס
חיים ביבס
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

דירקטוריון מפעל הפיס והשלטון המקומי אישרו היום העברה מידית של 20 מיליון ש"ח לרשויות המקומיות לטובת אספקת מוצרים בסיסיים לאזרחים ותיקים ואוכלוסיות נוספות בסיכון

הפעילות תרוכז באמצעות חמ"ל משותף של מרכז השלטון המקומי ומפעל הפיס שבאמצעותו יתקיים קשר שוטף עם הרשויות המקומיות לצורך הכוונה וסיוע.

בצל משבר הקורונה שפוקד את מדינת ישראל, מפעל הפיס והשלטון המקומי גיבשו בימים האחרונים תוכנית סיוע מידית לרשויות המקומיות על סך עשרים מיליון שקלים.

היום (שלישי) אושרה התכנית על ידי דירקטוריון מפעל הפיס והיא תצא לפועל בימים הקרובים.

במסגרת התכנית, הכסף שיועבר לרשויות המקומיות ישמש את אגפי הרווחה לצורך איתור ואספקת חבילות מזון ותרופות לאוכלוסיות בסיכון שעל פי הנחיות משרד הבריאות מתבקשים לשהות בביתם.

מפעל הפיס לעשרות אלפי מקבלי המלגות מטעמו, להמיר את שעות ההתנדבות שלהם בקהילה, בשעות התנדבות למען אוכלוסיית האזרחים הוותיקים ואוכלוסיות נוספות בסיכון.

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי, אמר כי "בימים לא פשוטים אלה, עלינו כחברה לגלות סולידריות חברתית ולסייע בראש ובראשונה לאוכלוסיות שנזקקות לו יותר מכל. על פי החלטות ראש הממשלה והנחיות משרד הבריאות, האזרחים הוותיקים בישראל מתבקשים להישאר בביתם שכן כל מפגש שלהם עם האוכלוסייה הכללית עלול לסכן את חייהם".

"במצב דברים זה אנחנו רואים חשיבות עליונה באספקת מוצרים חיוניים כמו מזון ותרופות עבור אותם אנשים שאין מי שיעשה זאת עבורם. אני מודה לדירקטוריון מפעל הפיס שאישר את התכנית וליו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס על השותפות למען רווחתם של תושבי הרשויות המקומיות בישראל", הוסיף יצחקי.

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות הוסיף כי "במצב חריג כמו זה שאנחנו נמצאים בו , עלינו לתת כמה שיותר ביטחון לתושבים שלנו. היוזמה החדשה שלנו עם מפעל הפיס תיתן מענה תזונתי לאזרחים הוותיקים שלנו כך שלא ירגישו מחסור במזון ותרופות. אני מאמין שיחד עם הסולידריות והחוסן שמאפיינים אותם נתגבר על המשבר במהרה".