העסקים בשומרון לא לבד

כך נערכים במועצה לסיוע לעסקים: דחיית ארנונה, פרסום, וקו חם לסיוע. יוסי דגן: "זה הזמן לחבק את העסקים, שלא נתעורר למשבר".

ערוץ 7 , כ"א באדר תש"פ

ישיבת מל"ח בשומרון
ישיבת מל"ח בשומרון
צילום: מועצה אזורית שומרון

העסקים הקטנים והבינוניים הם בין הנפגעים העיקריים ממגיפת הקורונה, ומאיסור ההתכנסות וסגירת עסקים.

במועצה האזורית שומרון פועלים כ-2000 עסקים קטנים שמגלגלים עשרות מיליוני שקלים בשנה.

הגזירות החדשות אילצו את העסקים לסגור, חלקם ספגו ביטולים ששווים מגיע עד עשרות אלפי שקלים. עבור בעלי עסקים קטנים המשמעות היא הרסנית ואף עלולה להביא לסגירת עסקים ופשיטת רגל.

לאחר התכנסות מטה מל"ח במועצה האזורית שומרון, ובחינת הנתונים לגבי מצב העסקים, החליט ראש המועצה יוסי דגן על שורת צעדים לסיוע לעסקים.

בין השאר תתאפשר דחייה של חודשיים בתשלומי ארנונה לעסקים נפתח קו חם לייעוץ וסיוע לעסקים בהנחיית אגף ישובים ומתנ"ס, וכעת פועלים לפרסום העסקים שניתן גם תחת ההגבלות לרכוש דווקא מהם.

תחת הכותרת: "דווקא עכשיו - קונים בשומרון" מרכז אגף ישובים ומתנ"ס את רשימת העסקים, ודוברות המועצה פועלת לפרסום העסקים בפלטפורמות השונות.

"אפשר לעבור את התקופה הזו ולהתעורר למשבר", אומר יוסי דגן, "ואפשר להפוך את הלימון ללימונדה, לראות איך דווקא עכשיו, מעלים את קרנם של העסקים המקומיים וקונים דווקא מהם. מי שקונה בין כה מזון ברשתות השיווק הגדולות יכול לרכוש עכשיו במכולות המקומיות ולהנות מתורים קצרים יותר, מי שמעוניין ביין לשבת יכול לרכוש אונליין מיקבי השומרון וכן הלאה. צריך לצאת מהקופסא, לחשוב קצת אחרת ולראות איך מסייעים למי שזקוק לכך".

על פי הנתונים שאספה עד כה המועצה האזורית שומרון, העסקים מדווחים על ירידה של כ-76% במכירות, והצרכים הבולטים ביותר: הדרכות לסיוע במשבר, סיוע בתשלומים ופרסום.

העסקים בשומרון חובקים את כל התחומים החל מליווי וייעוץ, דרך קליניקות, מוזיקה ותיאטרון, סדנאות וחוגים ועוד.

להוספת עסקים לדף הפייסבוק של המועצה לחצו כאן