427 חולי קורונה בישראל
טכנאי רנטגן בשערי צדק נדבק בנגיף

אנשי צוות שבאו במגע עם הטכנאי במערך ה-MRI נכנסו לבידוד. בנוסף, הורה שתינוקו שוהה ביחידת ביניים בשערי צדק אובחן כנשא הנגיף.

אורלי הררי , כ"ב באדר תש"פ

MRI
MRI
istock

טכנאי רנטגן במערך ה-MRI במרכז הרפואי שערי צדק נדבק בנגיף הקורונה.

עם קבלת תוצאות הבדיקה נערכה חקירה אפדימיולוגית רחבה שבעקבותיה מופו כל המטופלים במחלקה שנחשפו לטכנאי, והמידע הועבר למשרד הבריאות לטובת המשך החקירה ומתן הנחיות לכניסה לבידוד. גם אנשי הצוות שבאו במגע עמו הונחו להיכנס בבידוד.

בנוסף, התברר כי הורה שתינוקו שוהה ביחידת ביניים אובחן כנשא הנגיף. משערי צדק נמסר כי ההורה ביקר ביחידה בשבוע שעבר ולא היה במגע רחב עם אנשים רבים, בשל העובדה שהיחידה ממוקמת במיקום צדדי הרחק מהמחלקות ובנויה מחדרים מבודדים זה מזה, דבר שהקטין משמעותית את רמת החשיפה.

מיד עם קבלת המידע בוצע בשיתוף משרד הבריאות תחקיר אפדימיולוגי מקיף ומספר מצומצם של הורים ואנשי צוות שביקרו ביחידה במקביל לזמן ביקורו של האב הונחו להיכנס לבידוד.

בשערי צדק מדגישים כי ננקטים כל האמצעים למיגון הצוותים בצורה המחמירה ביותר במהלך עבודתם.

על פי נתוני משרד הבריאות המעודכנים להבוקר (רביעי), עלה ל-427 מספר חולי הקורונה שזוהו בישראל.

מדובר בעלייה של תשעים חולים בפחות מיממה, העליה הגבוהה ביותר ליממה במספר הנדבקים במחלה מאז פרץ הנגיף.

על פי הערכות הסיבה לזינוק היחסי היא התגבור המשמעותי של מספר הבדיקות שנעשו לאזרחים בישראל, וככל הנראה המספר ימשיך לעלות ככל שיתרחב מספר הבדיקות.

נזכיר כי בהודעתו אמש הציב ראש הממשלה יעד של לפחות 3,000 בדיקות בכל יום, מספר גדול ביחס למספר האוכלוסיה בישראל, ועם זאת ציין נתניהו כי התקווה היא להגיע גם למספרים גדולים יותר של בדיקות, כ-5,000 ואף מעבר לכך.

מצבם של חמישה מהחולים בישראל מוגדר קשה, עשרה במצב בינוני והשאר במצב קל. יצוין כי 11 חולים ישראלים החלימו.