אל-על מחזירה את הישראלים שנתקעו בפרו

החברה הוציאה רכבת אווירית מיוחדת לחילוץ ישראלים השוהים בלימה. שר החוץ ישראל כץ: "שמח שמצאנו פיתרון".

ערוץ 7 , כ"ב באדר תש"פ | עודכן: 23:44

רכבת אווירית של חברת אל על יצאה הערב (רביעי) לחילוץ המטיילים הישראלים מפרו בהמשך לפניית שר החוץ ישראל כ״ץ. ובמקביל החל תהליך להוצאת מטוס נוסף בהנחיית ראש הממשלה.

בהמשך לפניית שר החוץ לאל על, בדבר מאות ישראלים שנתקעו בפרו, אל על נענתה לאתגר והחליטה לבצע את המשימה. לצורך כך גייסה החברה את שותפיה העסקיים וחברות מובילות במשק להוצאת שלושה מטוסי חילוץ.

במהלך תהליך הרישום לטיסות בחדר המצב של משרד החוץ, התברר כי מספר הישראלים בפרו מתקרב לאלף איש ולכן נדרש להוציא מטוס נוסף. ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה על התגייסות מיידית להוצאת מטוס נוסף, מתוך כוונה להביא את כלל המטיילים הישראלים הביתה וחברת אל על נערכת לאתגר.

גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על, אמר כי "בשעת משבר או חירום, אל על פועלת ועושה כל שביכולתה על מנת להיחלץ לעזרה בכל נקודה על הגלובוס ולהבטיח שישראל לא תהפוך לאי במצור ולשמר את הקשר האווירי של ישראל וממנה פתוח ככל שניתן".

האגף הקונסולרי וחדר המצב במשרד החוץ, ביחד שגרירות ישראל בלימה והשגריר אסף איכילביץ עסקו בימים האחרונים בקבלת האישורים הדרושים משלטונות פרו להגעת המטוסים, הבאת הישראלים מרחבי פרו לעיר לימה ורישום הישראלים לטיסה.

שר החוץ, ישראל כ"ץ, אמר כי "עקרון הערבות ההדדית הוא עקרון ראשון במעלה שכולנו מקפידים עליו,
אני מודה לחברת אל על ולאנשי משרד החוץ על ההירתמות והסיוע לאירוע החשוב הזה. היו אליי המון פניות של משפחות מודאגות ואישי ציבור ואני שמח שיחד עם אל על מצאנו את הפתרון. נאחל שכולם יחזרו בריאים ושלמים".