אנגלה מרקל:
קורונה - האתגר הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה

לראשונה ב-15 שנות כהונתה דיברה קנצלרית גרמניה ישירות לאומה, "אנחנו יכולים להצליח במשימה אם כל האזרחים יבינו את המטלות שלהם".

ערוץ 7 , כ"ג באדר תש"פ

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נשאה אתמול (רביעי) נאום לאומה, שבו קראה לגרמנים לציית להנחיות שנועדו לבלום את התפשטות מגפת הקורונה.

"המצב חמור. קחו את זה ברצינות", אמרה מרקל. ''לא היה למדינה שלנו אתגר גדול כל כך, לא מאז איחוד גרמניה ולא מאז מלחמת העולם השנייה. זה תלוי מאוד בסולידריות הקולקטיבית שלנו".

גרמניה סגרה את הגבולות היבשתיים שלה, את בתי הספר, מרכזי הקניות והאתרים הציבוריים. נוסעים שיגיעו לגרמניה ממדינות רבות יצטרכו להוכיח את דחיפות נסיעתם, ואם לא יצליחו להוכיח - לא יורשו להיכנס.

מרקל הסבירה כי ההחלטות שהתקבלו "הכרחיות כדי להציל חיים. אני באמת מאמינה שאנחנו יכולים להצליח במשימה הזאת, אם כל האזרחים יבינו באמת את המטלות שלהם. יש לנו מערכת בריאות מצוינת", הוסיפה הקנצלרית שמנהיגה את גרמניה ב-15 השנים האחרונות.

יותר מ-8,000 בני אדם נדבקו בקורונה בגרמניה, ומספר הקורבנות עומד על 28 בני אדם.

ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון הכריז אתמול על הגבלות חדשות שיתרמו לבלימת הנגיף, כמו איסור התקהלות וביטול טיסות.

ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ס אמר בנאום בפרלמנט "החברה שלנו התרגלה לשינויים שמרחיבים את אפשרויות הידע, הבריאות והחיים, ועכשיו היא מוצאת את עצמה במלחמה כדי להגן על כל מה שנחשב מובן מאליו".