4 חולי קורונה נוספים בישוב עינב

ארבעה חולים נוספים אובחנו ביישוב עינב שבשומרון, מספר החולים עלה לשמונה. מספר המבודדים עלה ל-187, מתוכם 70 ילדים ותינוקות.

ערוץ 7 , כ"ג באדר תש"פ

דגן בהערכת המצב
דגן בהערכת המצב
צילום: מועצת שומרון

ארבעה חולים נוספים אובחנו בישוב עינב שבשומרון, בכך עלה מספר החולים בישוב הקטן לשמונה ומספר המבודדים זינק ל-187, מתוכם 70 ילדים ותינוקות.

בשל ההתפתחות 27 פעוטות נוספים בגילאים שנה עד שנתיים ייאלצו להיכנס לבידוד.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כינס שלוש הערכות מצב מקיפות וארוכות יחד עם מטה המל"ח של המועצה, חברי המליאה, 36 יו"רים הישובים בשומרון, ועם יו"ר המזכירות ונציגי צוות הצח"י, (צוות החירום הישובי) של הישוב עינב.

בהערכות המצב סקר דגן לעומק את המצב והתקבלו החלטות בנוגע למספרי המבודדים והערכות הישוב והמועצה להתמודדות עם המצב המתפתח. הישיבות כולן נעשו בכינוס וידאו בהתאם לדרישות משרד הבריאות

"אנחנו כמובן כמו כולם, מנסים לעבור את התקופה הזו בשלום, עם מינימום חולים, ומינימום נפגעים" אומר דגן.

"ההתגייסות של הישוב עינב בתקופה הזו, והחוסן הקהילתי שמתגלים מחממים את הלב, ומבטיחים לנו שיחד נעבור את התקופה הזו בשלום. עם זאת, אנחנו לא שאננים. בהתייעצות עם הנהגת הישוב נקטנו באמצעים לסיוע לישוב, האגף לשירותים חברתיים נותן את התמיכה הנדרשת לסיוע רגשי, אגף ישובים ומתנ"ס נותן את הליווי להנהגת הישוב, יחד עם כל אזרחי מדינת ישראל והעולם אנחנו מבטיחים לשמור יחד על בריאות הציבור, ועל החוסן עד לסיום המשבר".

לפני כשבוע אובחנו ארבעה בני משפחה אחת בישוב עינב כחולים בנגיף הקורונה, אב המשפחה נהג אמבולנס במד"א שמקור הדבקתו לא ידוע והאם מטפלת במעון הישוב. בעקבות זאת 33 פעוטות בגילאי שנתיים וחצי נכנסו לבידוד עם הוריהם. כעת אובחנו 4 חולים נוספים בישוב, אחת מהם מטפלת נוספת בישוב. הדבר כמעט מכפיל כאמור את מספר המבודדים בישוב בהם 27 פעוטות נוספים בגילאי שנה עד שנתיים שהיו במגע עם המטפלת הנוספת שנמצאה כחולה.

בד בבד ממשיך הישוב לשמור על חוסן קהילתי. הישובים הסמוכים שלחו חיזוקים וצופרים לישוב, והנהגת הישוב קיימה כינוסים וירטואלים לפעוטות הנמצאים בבידוד יחד עם המטפלות.