גומרים באיחוד האירופי:
"רוסיה מפיצה פאניקה במדינות המערב"

גורמים באיחוד האירופי מזהירים: רוסיה מפיצה דיסאינפורמציה מכוונת כדי לגרום לפאניקה במדינות מערב ולהחמיר את משבר הקורונה.

ניסן צור , כ"ג באדר תש"פ

קורונה
קורונה
צילום: איסטוק

האם רוסיה פועלת לזרוע פחד, חוסר אמון ופאניקה בקרב אזרחי מדינות האיחוד האירופי, במטרה להחמיר את השפעת וירוס הקורונה?

על פי דו"ח של האיחוד האירופי, הקרמלין "הקים מערכת דיסאינפורמציה נרחבת ומקיים קמפיין שנועד להחדיר פאניקה למדינות האיחוד האירופי כדי לגרום להחמרה בהשפעת וירוס הקורונה ולחסור אמון של אזרחים בממשלות המקומיות".

על פי הדו"ח, שחלקו מצוטט ברשת CNN, הקמפיין הרוסי שותל ידיעות מזוייפות ברשתות התקשורת והרשתות החברתיות בשפות רבות ובהן אנגלית, ספרדית, איטלקית, גרמנית וצרפתית, משתמש בדיווחים סותרים, מבלבלים וזדוניים, על מנת להקשות על האיחוד האירופי להתמודד עם המגיפה.

"קמפיין דיסאינפורמציה משמעותי של התקשורת הממלכתית ברוסיה וכלי תקשורת המזוהים עם הקרמלין בנוגע למגית הקורונה ממשיך כל העת. המטרה הכללית של קמפיין דיסאינפורמציה של הקרמלין הוא להחדיר בלבול, פאניקה ופחד בקרב אזרחי מדינות האיחוד האירופי, ולהחמיר את משבר הבריאות הציבורי במדינות מערב אירופה. הקמפיין מתקיים בהתאם לאסטרטגיה רחבה יותר של הקרמלין לערער את החברה האירופית", נמסר בדו"ח בן 9 העמודים שחיברה ועדה מיוחדת האיחוד האירופי.

דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, הכחיש את הטענות ואמר כי מדובר ב"אובססיה אנטי-רוסית" כדבריו. "אם המסמך היה כולל לפחות דוגמא אחת או קישור לאמצעי תקשורת ספציפיים, הייתי יכול להגיב באופן ממוקד. אבל זה לא המצב, ולכן אנו מדברים שוב על טענות והאשמות בלתי מבוססות, אשר במצב הנוכחי הן ככל הנראה תוצאה את אובסייה אנטי-רוסית", אמר פסקוב.