משה ליאון: אפעל להביא תקציבים מהממשלה לבתי החולים בירושלים

ראש העיר ירושלים נפגש עם מנהלי בתי החולים בעיר. מנכ''ל הדסה: יש הפרדה ברורה בין נדבקי הקורונה לבין יתר החולים.

ערוץ 7 , כ"ג באדר תש"פ

ליאון עם מנהלי בתי החולים
ליאון עם מנהלי בתי החולים
צילום: דוברות

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, נפגש היום (חמישי) עם מנהלי בתי החולים בעיר, ושמע מהם על ההתמודדות עם מגפת הקורונה.

מנכ''ל בית החולים שערי צדק, פרופ׳ עופר מרין, סיפר על המחלקה למבודדים: ''אזור אחד גדול שפתחנו וערוך ל-50 חולים, מכיל בשלב זה 20. פתחנו מיון נפרד, כדי להפריד בין אדם שלצורך העניין שבר רגל לבין אדם שמגיע עם בעיות נשימתיות ויש סבירות שנדבק בנגיף הקורונה".

מנכ״ל בית החולים הדסה עין כרם פרופ׳ יורם וייס המשיך את דברי פרופ׳ מרין, ״ברצוני להעביר מסר חשוב, חדרי המיון בבית החולים נפרדים, יש הפרדה ברורה בין נדבקי הקורונה לבין יתר החולים. אסור שיקרה מצב שחולה לא יגיע אלינו מחשש למגע עם חולי קורונה והידבקות".

מנהל בית החולים אלמקסד במזרח העיר, ד״ר עז אלאדין חסין יאסין, סיפר כי ''בבית החולים יש כ-1,000 עובדים, 75% מגיעים משטחי הרשות הפלסטינית. היום לא מתאפשרת כניסתם ובכך מונעים מאיתנו להיערך לטיפולים רפואיים, זאת גם הסיבה שאין לנו מקום לחולי קורונה, אם יהיו".

נציגי בתי החולים הציגו בעיות נוספות וביקשו מראש העיר סיוע באיתור פתרון: ״אנו צריכים סיוע בהסעות למאות עובדי בתי החולים, כי נהגי ההסעות לא יכולים להסיע ברכביהם במסגרת ההגבלות החדשות. לא היינו רוצים שעובדים שנותנים את כל כולם למען החולים ינהגו אחרי משמרת ארוכה ומתישה, דבר העלול לסכן אותם מאוד, וכמובן שנצטרך סיוע כלכלי כדי למנוע קריסה בבתי החולים״.

ראש העיר משה ליאון סיכם את הדיון: ״הצגתם לי כאן תמונה קודרת לגבי קריסה תקציבית אפשרית בבתי החולים בירושלים. חשוב לומר שבתי החולים בעירנו הם בבעלות ציבורית, לכן דרושה התערבות ממשלתית מידית שתשווה את תנאי בית החולים ברחבי הארץ לאלו בירושלים. אפעל בכל כוחי מול הממשלה כדי שתקבלו תקציבים נדרשים באופן מידי''.

ליאון הבטיח ''אפעל מול הממשלה כדי לאפשר את כניסתם של כל הצוותים הרפואיים המתגוררים בשטחי הרש״פ הנדרשים לבתי החולים במזרח העיר. אסייע ככל שניתן בכל הקשור להסעת עובדי בתי החולים השונים.

"צוות מנהלי בתי החולים וקופות החולים יפגש אחת לשבוע עם ראש העיר כדי לעקוב אחר התמודדות גורמי הרפואה מול נגיף הקורונה'', הוסיף ליאון.