משלבים זרועות
המנהל האזרחי העניק הדרכה מקצועית לצוותי רפואה פלסטינים

מתאם פעולות הממשלה ביו"ש ממשיך להוביל הדרכות בהשתתפות צוותי רפואה פלסטינים למיגור התפשטות הקורונה.

ערוץ 7 , כ"ו באדר תש"פ

בריאות קודמת לכל
בריאות קודמת לכל
צילום: דוברות מתפ״ש

במסגרת הפעילות הנרחבת שמובילה היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים למיגור התפשטות נגיף הקורונה בשטחי יהודה ושומרון, התקיימה היום (ראשון) הדרכה מקצועית לצוותי רפואה פלסטינים.

את ההדרכה הובילו מתאמת הבריאות במנהל האזרחי, דליה בסה, יחד עם פרופ׳ אלחנן בר-און, מנהל המרכז הישראלי לרפואת אסונות וסיוע הומניטרי במרכז הרפואי שיבא.

גורמי הרפואה במשרד הבריאות הפלסטיני סקרו בפני מתאמת הבריאות ופרופסור בר-און, את הפעילות הנרחבת שהובילו בעיר יריחו להתמודדות עם הנגיף, לרבות ביקור במתחמי הבידוד שהוקמו בעיר, ובבית החולים שבו אותר ואושפז חולה הקורונה הראשון.

בהמשך, השניים העבירו לצוותי הרפואה הפלסטינים הדרכה ללמידה מקצועית על הנגיף, על התמגנות הצוותים הרפואיים ועל שיטות לבדיקת המטופלים שנחשדים כנשאים של הנגיף. כמו כן, פרופ׳ בר-און, אשר מתמחה בסוגיית נגיף הקורונה בישראל, ייעץ לרופאים בנושא ניהול מתחמי הבידוד בבתי החולים, כמו גם הציע דרכים יעילות למניעת הידבקות צוותי הרפואה שעובדים במתחמים אלו.

בנוסף, בסוף השבוע האחרון הועברו לשטחי הרשות הפלסטינית, בתיאום של המנהל האזרחי, כ-1,000 ערכות מיגון ומעל ל-100 ערכות בדיקה לזיהוי הנגיף.

מתאמת הבריאות במנהל האזרחי, דליה בסה, סיכמה: ״בשבועות האחרונים היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים פועלת רבות למיגור התפשטות נגיף הקורונה ביהודה ושומרון וברצועת עזה, וזאת למען בריאותם ושלומם של הציבור בישראל ובשטחים הפלסטינים. יחידתנו תוסיף לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות הישראלי ומרכז הרפואי שיבא, למול הרשויות הפלסטיניות - במטרה למגר את התפשטות נגיף הקורונה״.

פרופסור אלחנן בר-און אמר כי ״נגיף הקורונה אינו מכיר בגבולות גיאוגרפיים ועל כן כולנו נמצאים במרחב אחד עם מטרה אחת משותפת - לנצח את הנגיף. בשיבא אנחנו מאמינים שבריאות הציבור קודמת לכל, ועל כן אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי להעניק מהידע והניסיון שצברנו בחודש האחרון, ואני מברך על השיח הפורה ועל העבודה המשותפת עם צוותי הרפואה הפלסטינים״.