חדר מיוחד לכהנים על הציון הקדוש

הוקם חדר מיוחד לכהנים מול אוהל בעל 'תולדות יעקב יוסף' שחודש לאחרונה על ידי אגודת 'אהלי צדיקים' בעיריה פולנאה שבאוקראינה

בן שאול , כ"ז באדר תש"פ

אוקראינה
אוקראינה
צילום: איסטוק

גם בתקופה הקשה השוררת בכל העולם כולו ממשיכה אגודת 'אהלי צדיקים – גדר אבות' לפעול לשימור ולשיפוץ קברות הצדיקים לרווחת המוני המתפללים שימשיכו לפקוד את המקומות הקדושים כשהתקופה הקשה תבוא אל סיומה.

בשבוע האחרון בוצעו עבודות שיפוץ מאסיביות בבית העלמין העתיק בפולנאה, שבאוקראינה, שם נבנה חדר מיוחד עבור הכהנים מול האוהל בו טמון רבי יעקב יוסף מפולנאה בעל 'תולדות יעקב יוסף'.

"מאחר וה'תולדות הק' היה כהן", מספר יו"ר האגודה הרב ישראל מאיר גבאי ששיפץ לאחרונה את כל האוהל והקימו מחדש ברוב פאר והדר, "הגיעו אלינו בקשות רבות מצידם של אלפי צאצאיו הפזורים בכל רחבי תבל, כי עז רצונם לזכות להיות סמוך ונראה למקום הקדוש שם חלקת מחוקק של זקנם הגדול בעל ה'תולדות יעקב יוסף'".

הרב ישראל מאיר גבאי מוסיף ומציין כי בשבועות האחרונים גוזמו כל העצים שהפריעו בבית החיים וכן הורמו מעל 300 מצבות שהיו שכובות על הארץ ברחבי בית העלמין.

"כל המצבות עברו שיפוץ יסודי הכולל צביעה וחידוש הכתוב עליהן", הוא מספר ומגלה כי בין המצבות נמצא קברו של אחד מחשובי הרבנים בפולנאה, ה"ה 'הרב המופלג בתורה אב בחכמה ורך בשנים, ירא ושלם, מורה ודיין, החסיד מו"ה אריה יהודה ליבש בן הרב המפורסם מו"ה נפתלי הירץ ז"ל, נפטר י"ג ניסן ש' תרל"ח'.

בנוסף, הוקם מחוץ לבית החיים בפולנאה חדר מיוחד לשומרים שנשכרו על ידי האגודה לשמור על המקום ולתפעל אותו בכבוד הראוי לו. חדר זה ישמש גם כמחסן לציוד כלים וחומרים הנדרשים למקום.

הרב ישראל מאיר גבאי מבקש להדגיש: "חדר הכהנים וחדר המחסן נעשו בימים אלו כהשלמה לשיפוץ הכללי שהתחלנו לעשות בבית החיים בפולנאה לפני כשנה, ועתה זכינו לברך על המוגמר בס"ד, כאשר כל המקום הושלם לתפארת ולתהילה.

"לצערנו, קופת אגודת 'אהלי צדיקים – גדר אבות' ריקה לגמרי כתוצאה ישירה מהמשבר הכלכלי הפוקד את כל העולם כולו מנגיף הקורונה, כאשר אין תיירים ואין מתפללים במקומות הקדושים, ובפרט לאור המצב הרעוע אצל הנדיבים אשר בעם המתקשים להמשיך לתרום עבור הפרויקטים הגדולים של האגודה. כולנו תפילה שהמצב החמור ייפסק במהרה ונוכל לשוב לפעילות הסדירה בע"ה".