יהודה ושומרון מחוץ למפת הקורונה של משרד הבריאות

ראש מועצת שומרון יוסי דגן פנה לשר הבריאות יעקב ליצמן: "בטוח שהדבר נעשה בתום לב, מבקש לתקן. יו"ש לא מחוץ לגדר".

אורלי הררי , כ"ז באדר תש"פ

מפת החשיפה לקורונה
מפת החשיפה לקורונה
צילום: אתר משרד הבריאות

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה הבוקר (ב') אל שר הבריאות יעקב ליצמן בבקשה לפעול לתיקון פרסומי משרד הבריאות, המציגים את מפת ישראל כשיהודה ושומרון אינם חלק ממנה, ובמקומה מצוין 'הגדה המערבית'.

הדבר נודע לדגן ביממה האחרונה לאחר שקיבל פניות רבות מתושבים בתוך השומרון ומחוצה לו, בהם מבודדים, שנרעשו לגלות כי במסמכים הרשמיים של משרד הבריאות הם מכונים "הגדה המערבית" ומופרדים בקו גבול משל היה מדובר במדינה אחרת.

במפה דומה השתמש המשרד גם בקמפיין שערך לפני מספר שבועות. ''בהכירי את השר ליצמן ואת צוותו בהם עוזרו מוטי בבצ'יק, ד"ר אודי קלינר, סגן מנהל בריאות הציבור ורופאת נפת נתניה שנמצאים איתנו בקשר שוטף וקבוע, אני בטוח שהדבר נעשה בתום לב ונשמט בתוך הכאוס שיצר נגיף הקורונה", כתב דגן לליצמן.

''עם זאת כשם שלא הייתה מתפרסמת על ידי משרד ממשלתי מפה ללא הנגב, או מפה בה משורטט גבול על הגליל וכתוב עליו 'סוריה הגדולה', או לחילופין מפה שבה אום אל פחם בתחומי הרשות הפלסטינית, כך לא יתכן כי יהיה ביטוי אנכרוניסטי כמו 'הגדה המערבית' המתייחס אלינו כאל מדינה זרה, דבר אשר אסור שיפורסם על ידי משרד ממשלתי".

דגן הוסיף וכתב: "כבר אתמול התרעתי בנושא ופניתי למשרד הבריאות, אולם נכון לשעה זו טרם קיבלתי כל מענה בנושא. אני סמוך ובטוח כי הדבר לא נעשה בהנחיתך ולא על דעתך או על דעת הנהלת המשרד ואני מבקש ומצפה כי הדבר יתוקן בדחיפות".