הרש"פ: חיסול מחבל "הוצאה להורג"

הרשות הפלסטינית מאשימה את ישראל ב"הוצאה להורג בדם קר" של מחבל שזרק סלעים לעבר מכוניות ישראליות.

דלית הלוי , כ"ז באדר תש"פ

הרכב שנפגע מרכב שהשליכו המחבלים
הרכב שנפגע מרכב שהשליכו המחבלים
צילום: דובר צה"ל

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית "עוקב" אחר "פשע ההוצאה להורג שביצעו כוחות הכיבוש הישראלי" בסופיאן אל-ח'וואג'א בן ה-32 מהכפר נעלין ופציעת קרוב משפחתו.

מחבל פלסטיני חוסל (ראשון) על ידי צה''ל ומחבל נוסף נורה ונפצע לאחר שהשניים יידו אבנים לעבר רכבים ישראלים סמוך לצומת נעלין בכביש 446 בבנימין.

לוחמי צה״ל זיהו את המחבלים מיידים סלעים לעבר כלי רכב ישראלים בכביש המהיר, פתחו באש לעבר המחבלים וחיסלו את אחד מהם. אחד הסלעים עיקם את גג המכונית וריסק את שימשתה.

בהודעת משרד החוץ הפלסטיני נקראו בית הדין הפלילי הבינלאומי ומועצת זכויות האדם של האו"ם לפעול באופן מיידי כדי לכפות על "מדינת הכיבוש" את הציות לחוק הבינלאומית ולהעמיד לדין את "הפושעים ואלה העומדים מאחוריהם".

משרד החוץ הפלסטיני גינה את "פשע ההוצאה להורג" של ח'וואג'א ופציעת קרוב משפחתו ותיאר זאת כ"המשך לשורת הפשעים שמבצעים כוחות הכיבוש והמתנחלים" נגד העם הפלסטיני.

הוא הטיל על "מדינת הכיבוש וממשלתה" את האחריות המלאה ל"פשע" זה בציינו, כי ההחלטות וההנחיות של הדרג המדיני והצבאי הפכו את חיילי צה"ל למכונת הרג ניידת ואת התושבים הפלסטינים "חסרי הישע" למטרות ירי ואימונים.

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" מציינת, כי "כוחות הכיבוש הוציאו להורג בליל אמש בדם קר את הצעיר ח'וואג'א לאחר שירו אש מסיסית לעבר המכונית שנהג בה עם אחד מקרובי משפחתו בכניסה לכפר ניעלין מערבית לרמאללה".