ראש מועצת שומרון יוסי דגן: נתניהו – הצ'רצ'יל של שנת 2020

ראש מועצת שומרון מרעיף שבחים על התנהלות נתניהו בימי משבר הקורונה ומתקשה להבין פוליטיקאים ועיתונאים שנטפלים לקטנוניות צינית.

שמעון כהן , כ"ז באדר תש"פ

עם נתניהו. יוסי דגן
עם נתניהו. יוסי דגן
צילום: מועצת שומרון

בעוד ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות ליצמן סופגים לא מעט קיתונות של ביקורת בתקשורת בחר ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, לפרסם פוסט תודה לנתניהו על האופן בו הוא מנהל את המערכה נגד הקורונה.

בראיון לערוץ 7 הוא מספר על תחושותיו ועל התגובות האוהדות אותן הוא מקבל מהציבור הרחב. "אנחנו במצב מאוד מוזר. העולם כולו מתהפך ויש כל כך הרבה מתים במדינות הכי מפותחות ומתקדמות בעולם כמו ארה"ב, שווייץ, איטליה וספרד, ומדינת ישראל נוקטת באמצעים דרסטיים וחריפים ויש לנו ראש ממשלה בן שבעים, וגם בגילו הלא צעיר הוא עומד מול אתגרים בריאותיים ביטחוניים כלכליים ומשפטיים קשים מאוד, ורואים את קור הרוח, המקצועיות, השקיפות, את האופן שבו הוא מעדכן את הציבור ומחזק את רוח התושבים. נתניהו מתנהל במשבר הזה כמו צ'רצ'יל של 2020".

"רואים את זה בצורה ברורה ואז כשפותחים את התקשורת רואים נאצות וויכוחים ציניים, מעבר לפוליטיקאים שמתבטאים באופן שנראה כאילו טרול השתלט להם על הטוויטר והפייסבוק, כי לא יכול להיות שפוליטיקאי יגיד דברים כאלה. משווים למדינה טוטליטארית כשמסביב אלפי הרוגים. מה קורה לכם? רואים כתבה ב'הארץ' עם סיפורים על כך ששר הבריאות, בגלל שהוא יהודי חרדי, כביכול מנחה את המעבדות שלא לפעול בשבת שזה שקר מוחלט כי העבדות עובדות בשבת".

דגן מלין על פוליטיקאים ועיתונאים שלא רק שאינם מתעלים בזמן שכזה, אלא שדווקא בזמן כזה מכניסים ספינים ומקלות בגלגלים. "הרגשתי שבזמן כזה צריך לחזק את ראש הממשלה. כשצריך להתווכח עם ראש ממשלה אני עושה את זה בגאווה וזה חלק מהתפקיד שלי כראש מועצה וכאזרח המדינה. אבל בזמן כזהב צריך להתאחד ולהגיד לראש הממשלה תודה רבה מעומק הלב, תודה על הצלת חיים, תודה על מנהיגות".

דגן מוסיף ומספר על שיחות שהוא מקיים עם מנהיגים מרחבי העולם, בהם ראשי ערים שלהן ערים תאומות בשומרון, ו"המכנה המשותף הוא השתאות שלהם מול האופן שבו ראש הממשלה שלנו מנהל את זה. בזמן כזה אנחנו צריכים לחזק את ראש הממשלה שמציל חיים ולא כמטפורה".

על התגובות שהוא מקבל מאז פרסם את הפוסט מספר דגן: "מטבע הדברים לא כולם מסכימים, אבל מזמן לא פרסמתי פוסט עם כמויות כאלה של תגובות רגשיות. אם שכולה פנתה אליי אתמול בלילה וסיפרה שהיא בכתה כשקראה את זה. היו הרבה תגובות רגשיות של אנשים שמרגישים שנעשה לנתניהו עוול גדול מאוד ציבורית ופוליטית. יש כאן ציבור גדול שהוא תמונת מראה הפוכה למה שקורה בתקשורת, שהוא מייצג את התחושה הבריאה וכואב לו כשפוגעים בראש הממשלה שלא לצורך".

"כאנשי ארץ ישראל אנחנו צריכים ללחוץ. משיכת הלחצים מכל הכיוונים היא חלק מהעניין, אבל אני מרגיש שרוב הציבור, ימין וגם שמאל לא קיצוני, אנשים הגונים מרגישים שיש כאן עוול ובזמן כזה לא כולם יודעים להתעלות ובזמן כזה צריך להתעלות ולהיות ביחד. הווירוס הזה לא מבדיל בינינו".