שוחררה חולת הקורונה הראשונה משערי צדק

שמחה פרידמן השתחררה מבית החולים ונפרדה מהצוות הרפואי. בני משפחתה חיכו לשמחה מחוץ למחלקה המבודדת והסיעו אתה הביתה.

חזקי ברוך , כ"ח באדר תש"פ | עודכן: 14:05

שמחה פרידמן בת ה-46 ממעלה אדומים, חולת קורונה מספר 77, שוחררה מהמחלקה המבודדת של בית החולים שערי צדק לאחר שהחלימה מהקורונה ומצבה טוב.

פרידמן שוחרר לאחר 13 ימי אשפוז והודתה למנכ"ל שערי צדק, פרופ' עופר מרין ולכלל הצוותים הרפואיים שלקחו חלק בטיפול בה במחלקה.

היא נדבקה בנגיף בצרפת, ולאחר שחזרה לישראל פיתחה תסמינים של חום ושיעול. שמחה הזעיקה צוות
מד"א שהגיע לביתה ולאחר בדיקה נמצאה חיובית לנגיף הקורונה. בתיאום עם משרד הבריאות הגיעה שמחה למחלקה המבודדת בשערי צדק.

"הכל קרה די מהר, אשפזו אותי באופן מיידי במחלקה המבודדת. החלה לה גם דלקת ריאות שהסתבכה, ועם כל זה לא חששתי, הרגשתי שאני בידיים טובות - הטיפול שנעשה מבעד למסכות וחליפות עבות היה רגיש ואמפטי ומצבי הלך והשתפר", סיפרה.

''הפכנו למשפחה קטנה, כל מטופלי המחלקה, ישנה תחושת סולידריות ועזרה הדדית בין כולם, וזה עזר לנו לצלוח את התקופה המאתגרת. אנחנו שומרים על קשר ואני בטוחה שניפגש בקרוב לארוחה משותפת.
אני לא יכולה לתאר את תחושת האושר שהציפה אותי הבוקר שהודיעו לי כי תוצאות הבדיקה שליליות לנגיף. אני מחכה כבר לשים את הראש במיטה בביתי ולחזור לשגרה הפשוטה. קיבלנו פה טיפול מעל ומעבר ואני מודה מקרב לב לכלל הצוותים שהיו מעורבים בטיפול בי ואפשרו לי להגיע למעמד הזה״, הוסיפה.

ד״ר רמזי קורד, מנהל מחלקת כתר, סיפר: ״שמחה היא מהמטופלים הוותיקים של המחלקה והיא טופלה במשך תקופה עם עליות ומורדות ואני שמח שהגענו לרגע השחרור שהיא במצב טוב ובריא ויכולה לחזור לשגרת חייה".

מנכ''ל שערי צדק פרופ׳ עופר מרין: ״אני מברך את שמחה ומאחל לכולנו שהשער הזה יפתח לכיוון היציאה עם מחלימים נוספים רבים. אני מודה לצוותי סיירת כתר על הפעילות המסורה שלהם סביב השעון שמצטרפת למאמצים הרבים שמשקיע בית החולים לטיפול בחולי קורונה הרבים שאותרו בשבועות האחרונים ולהתמודדות עם המגפה העולמית".