יהודים, בואו הביתה

המוני יהודים בכל העולם נמצאים בבעיה גדולה. בארה"ב, בבריטניה, בספרד, באיטליה ובארצות רבות נוספות מתפשטת המגיפה ומפילה חללים רבים

אסף פאסי , כ"ח באדר תש"פ

עולים חדשים
עולים חדשים
צילום: פלאש 90

העולם במגיפה. ובתוך ים התרחישים המדוברים, נכון לעכשיו, ב"ה, נראה שישראל מתמודדת בצורה מעוררת השתאות. לצד התפילה לרפואת ישראל והעולם. והתקווה שהמצב יהיה טוב יותר, זה הזמן לעשות מעשה.

המוני יהודים בכל העולם נמצאים בבעיה גדולה. בארה"ב, בבריטניה, בספרד, באיטליה ובארצות רבות נוספות מתפשטת המגיפה ומפילה חללים רבים. ולצד האובדן הממשי ישנו גם אובדן רכוש עצום. השקעות, מפעלי חיים וכסף רב שיורדים לטמיון.

דווקא עכשיו הגיע זמן לקבל את היהודים חזרה הביתה. מפעלי העלייה הטובים ביותר למדינת ישראל היו בשעות קשות. הן לעולם, והן לישראל. הפעם מדובר ביהודים רבים שהשקיעו את חייהם בשל עסקים ורצון לרווחה כלכלית. הרווחה יורדת, הפחד והחשש חוזר והם רוצים הביתה. ואנחנו, ישראל, הבית עבורם.

זה הזמן להסיר בירוקרטיות, לפתוח שערים, ולקבל יהודים חזרה למולדתם. הם ירכשו בתים (לאחר בידוד כמובן בבתי מלון שישכרו לשם כך) ויבואו בטיסות מיוחדות. נקבל אותם בזרועות (מרפק אל מרפק) פתוחות. גם ב2020 אפשר לעשות ציונות מרגשת.

התרומה שלהם למשק הישראלי יכולה להיות אדירה. בעולם גלובלי הם גם יוכלו להמשיך ולעבוד עם חו"ל ולהגביר יבוא יצוא וקשרים כלכליים עם מדינות העולם. הם האוצר הכלכלי שלנו. הם אנחנו.

זה זמן קשה לישראל. אבל טוב יעשו הפוליטיקאים אם בעת הזו, במקום להתקוטט ולהציף את השיח ברעל, יחשבו קצת קדימה. על מה שטוב לישראל.

אחים שלנו. יהודים. בואו הביתה!

הכותב: אסטרטג פוליטי ויועץ תקשורת. מנכ"ל ובעלים של חברת הדיגיטל פאסי.קראוס