5 טיפים שיעזרו לכם לבחור עורך דין פינוי בינוי

התוכנית נועדה להרוס שכונה קיימת על כל התשתיות המיושנות והבתים הוותיקים ולהקים אותה מחדש ועל פי תכנון מודרני

תוכן שיווקי , א' בניסן תש"פ

עורך דין
עורך דין
PIXABAY

פינוי בינוי הינה תכנית היזומה על ידי משרד השיכון בשיתוף עם הרשות המקומית אשר בשטחה היא יוצאת אל הפועל.

התוכנית נועדה להרוס שכונה קיימת על כל התשתיות המיושנות והבתים הוותיקים ולהקים אותה מחדש ועל פי תכנון מודרני. במסגרתה מפנים תושבים ותיקים מבתיהם, משלמים להם עבור שכירות לדיור חלופי, ובסוף הפרויקט משכנים אותם בדירה מודרנית במקום הישנה.

בתוכנית פינוי בינוי נוצרים יתרונות. לדיירים שמקבלים דירה חדשה וגדולה יותר ללא עלות מכיסם ותשתית סביבתית חדישה. רשות, שמגדילה את כמות הדיירות, נפטרת מהישנות והתשתיות המעיקות, מגדילה את היקף המיסים ומושכת אליה אוכלוסייה צעירה. חברות הזוכות במכרז ולהנות מהרווחים האמורים. בגלל המורכבות של כל פרויקט יש צורך להיערך אליו היטב ולקבל, בין היתר, ייעוץ מאת עורך דין פינוי בינוי.

להלן 5 טיפים שיעזרו לכם לבחור עורך דין מתאים

יש להקדים ולומר כי לכל צד: לרשות המקומית, לדיירים ולחברות המבצעות יש אינטרסים אחרים המנחים אותם בבחירה. יחד עם זאת, כל עורכי הדין הנבחרים על פי מודלים אלו הינם בעלי כישורים מתאימים ויכולים לתת ייעוץ מתאים. כל צד יצטרך להחליט על פי כל הטיפים הנ"ל, וכמובן, עם ההדגשים החשובים לו.

התמחות וניסיון בתחום – יש לחפש ולמצוא עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין ובעסקאות כאלו. מדובר על עסקאות מורכבות שמעורבים בהם גורמים שונים. עו"ד בעלי ידע וניסיון מכיר את החוקים על בוריים, את המיסוי הנלווה, הינו בעל ניסיון במשא ומתן, יודע לתת פתרונות למצבים מורכבים, יכול לייעץ נכון, להבליט את הנקודות החשובות הנוגעות לכל אחד. בנוסף, הינו בעל יחסי אנוש טובים וכדומה. המלצות – יש לבדוק את הרקע והניסיון.

בין היתר, לקבל המלצות מדיירים, מרשויות מקומיות או מקבלנים שהיה להם ניסיון רב איתו, לקרוא על פרויקטים חשובים שהגיעו לסיומם במועד בצורה מוצלחת ואף לגשת ולהתרשם מפרויקטים כאלו. לטעם אישי, לכימיה הראשונית עימו ולהתרשמות מהאישיות יש חשיבות נוספת. בחירה בצורה מושכלת וללא לחצים – הדיירים הם ,לרוב, הצד החלש, יחסית, בנושאים אלו וחשוב שהם לא יקבלו כמובן מאליו את עורך הדין המומלץ מטעם היזם.

יש לבדוק מספר עורכי דין מומלצים בתחום ורק לאחר בדיקת כל המועמדים לקבל החלטה. לא מן הנמנע שבסופו של דבר, ייבחר עורך הדין המומלץ על ידי היזם, אבל רק לאחר שמוודאים איתו כי הוא מגיע ממקום ניטראלי.

זמינות – עורכי דין בתחומים עסקיים כאלו עסוקים מאוד. יש לוודא שנבחר יהיה זמין להתייעצויות, לטיפולים, לפגישות וכיוצא בזה. יש עתות בהם הנוכחות שלו נדרשת מאוד. תמחור – יש לקבוע את נושא התמחור מראש ובצורה ברורה ככל הניתן. יש קושי לתמחר פרויקטים כאלו בגלל מורכבותם. אחת הדרכים המקובלות היא תמחור על פי שעה. זוהי, לרוב החלופה המועדפת אבל כל חלופה הגיונית אחרת אשר תתאים ללקוח, מעוגנת בחוק ובגדר הסבירות יכולה להיות ראויה.

שירותים נאמנים

משרד עורך דין ל. עמידור ושות' הינו אחד מהמשרדים המובילים בתחום בישראל. עורך הדין המנהל אותו מבוקש מאוד בכל פרויקט כזה. ככלל, טביעת האצבעות של עורך הדין ניכרת, ולמעשה, כל צד לפרויקט זקוק לאחד צמוד אשר ילווה אותו בתהליך.

רצוי גם שכל צד יערב אותו כבר בתחילת התהליך. מומלץ לפנות למשרד עורכי הדין לקבלת ייעוץ מקיף לשכירת שירותיו המסורים והנאמנים כולל שירותים נוטריוניים הנדרשים מעת לעת. המשרד ילווה כל לקוח מרגע קבלת התיק לידיו ועד לסיומו המוצלח של הפרויקט.