"אל תפקירו את הגיל השלישי"

ח"כ מיכאל מלכיאלי פנה לשרי האוצר, העבודה והרווחה בדרישה לטפל במשבר תעסוקתי - בריאותי השורר בקרב שכבת הגיל השלישי

מיכל לוי , א' בניסן תש"פ

ח"כ מיכאל מלכיאלי
ח"כ מיכאל מלכיאלי
צילום: חזקי ברוך

ח"כ מיכאל מלכיאלי פנה לשרי האוצר, העבודה והרווחה בדרישה לטפל במשבר תעסוקתי - בריאותי השורר בקרב שכבת הגיל השלישי.

"בימים אלו מתמודדים בעולם ובישראל במשבר חריף הנגרם עקב נגיף 'הקורונה', ואשר הוגדר על ידי 'ארגון הבריאות העולמי' כמגיפה עולמית. למשבר בריאותי חמור זה, השלכות בריאותיות כלכליות וחברתיות רחבות היקף, מטה לחמם של רבים בסכנה מוחשית וממשית, עסקים רבים בסכנת קריסה, בעוד שאין ידוע מה טומן העתיד בחובו.

"בשעה קשה זו, יושבים טובי המוחות במטרה למצוא פתרונות לשלל הדילמות, אך נדמה שישנה 'בעיה מרכזית' אשר איננה מקבלת את מירב תשומת הלב בלשון המעטה, והיא – הגיל השלישי.

לדבריו, פניות רבות, מעובדות ועובדים מבוגרים, אשר עברו את גיל הפרישה אך המשיכו לעבודאינם זכאים על פי חוק לדמי אבטלה ו/או הסדרי חל"ת.

"ההסדרים הרלוונטיים שניתנו לכלל העובדים אינם חלים עליהם, מה שמפקיר אותם לגורלם פשוטו כמשמעו, וכעת נדרשים להתקיים מחסכונותיהם הפנסיוניים, ומקצבת זקנה זעומה העומדת ע"ס כ 2,300 ₪ בחודש.

"יודגש, אין המדובר על פיצוי / שיפוי כלשהו, המדובר הוא על האפשרות לתשלום שכר דירה ורכישת מזון ותרופות, המצב האבסורדי של הפקרת הגיל השלישי לגורלם חייב להיפסק ומייד, עם הצגת פתרון מלא לבעיותיהם במסגרת התקנות לשעת חירום, ומה שמוקדם יותר - מוטב".