יאיר לפיד תוקף:
בני גנץ נכנע ללא קרב וזחל לממשלת נתניהו

''גנץ הסתכל לי בעיניים ואמר לי שהוא בממשלה הרעה הזו לא ישב. האמנתי לו. קולות של מיליון אזרחים נגנבו״, אמר ח"כ לפיד.

חזקי ברוך , א' בניסן תש"פ

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: אלעד גוטמן

יו"ר יש עתיד, ח''כ יאיר לפיד, תקף הערב (חמישי) את יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ, בשל החלטתו להצטרף לממשלת אחדות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"מה שמוקם היום אינה ממשלת אחדות ולא ממשלת חירום. זו עוד ממשלה של נתניהו. בני גנץ נכנע היום ללא קרב, וזחל לממשלתו של נתניהו. הצטרף לבלוק הקיצוני-חרדי", אמר לפיד.

''משבר הקורונה הוא לא היתר ולא אישור לוותר על ערכים. מי שזוחל לממשלה כזו שלא ימכור לנו שהוא עושה את זה לטובת המדינה", הוסיף.

''מה שמוקם היום זו לא ממשלת אחדות או חירום, זו עוד ממשלה של נתניהו. רצנו יחד כי האמנתי לבני כשאמר שלא יישב בממשלה הרעה הזו", סיפר לפיד.

''אבל משבר הקורונה הוא לא היתר ולא אישור לוותר על ערכים. אנחנו הבטחנו שלא נשב תחת ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום. הבטחנו שלא נשב בקואליציה של סחטנים וקיצונים. אמרנו שלא ניתן לפגוע בדמוקרטיה הישראלית. דווקא בשבוע שבו ההתקפה על רשויות החוק הגיעה לשיא - נותנים פרס למפירי החוק. פרס לעבריינות. מי שזוחל לממשלה כזו שלא ימכור לנו שהוא עושה את זה לטובת המדינה''.

לפיד הבטיח להילחם מהאופוזיציה, ''נשרת את עם ישראל בנחישות ובאמונה. נשמור על החזון של המרכז הישראלי: יחד עם בוגי, עם כל חברינו, נלחם על הדמוקרטיה ומערכת המשפט. נלחם על הכלכלה. על הבריאות. על פיצוי לכל מי שנפגע מהמשבר. בשביל זה אנחנו פה. זה מה שחשוב עכשיו''.

ח''כ משה יעלון אמר כי ''אי אפשר להיות שותפים לניצול המגפה כדי להימלט מספסל הנאשמים. כניסת גנץ לממשלת נתניהו בלתי מובנת ומאכזבת. זו החלטה שרומסת כל נורמה".

ח''כ בני גנץ ומפלגת חוסן לישראל שעתידים להצטרף לממשלת אחדות עם הליכוד, יקבלו את תיקי החוץ, הביטחון, המשפטים, התקשורת, התרבות וגם את ראשות ועדת החוץ והביטחון.

בחדשות 13 דווח כי שאר המפלגות מגוש הימין יקבלו בין היתר את משרד האוצר, יו"ר הכנסת, תיק התחבורה, משרד הפנים, המשרד לביטחון פנים, משרד הבריאות וועדת הכספים. את תפקיד יו"ר הכנסת צפוי לקבל יולי אדלשטיין ששימש בתפקיד בשבע השנים האחרונות.