הרב חיים דרוקמן: חבורה עבריינית שמחללת שם שמיים

הרב דרוקמן קורא לפעול בנחישות למיגור האלימות נגד כוחות הביטחון. "ספיחים שאינם נמנים על מתיישבי יהודה ושומרון"

ערוץ 7 , ב' בניסן תש"פ

משמר הגבול ביצהר
משמר הגבול ביצהר
צילום: דוברות המשטרה

הרב חיים דרוקמן, ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, רואה בחומרה את השלכת בקבוקי התבערה לעבר לוחמי משמר הגבול שבוצעה על ידי יהודים ממאחז ''קומי אורי'' הסמוך ליצהר.

''התופעה החמורה שהתפשטה בחודשים האחרונים נעשית על ידי עבריינים", אמר הרב דרוקמן. ''יידוי בקבוקי התבערה אמש מהווה עליית מדרגה חמורה''.

הרב דרוקמן קורא לכוחות הביטחון לפעול בנחישות לעקירת התופעה. ''החבורה הזו היא עבריינית. החבורה הזו מחללת שם שמים. מדובר על פי רוב בנספחים וספיחים שאינם נמנים על מתיישבי יהודה ושומרון", הוסיף.

גם בהנהגת היישוב יצהר מגנים את השלכת בקבוקי התבערה לעבר כוח משמר הגבול. "מדובר באירוע חמור ומזעזע ביותר, ואין להקל בו ראש. אנו מקווים מאוד שלא מדובר בתושבים מהישוב. אנו כקהילה פועלים ונפעל בנחישות כדי למגר אירועים כאלו", נמסר ממזכירות יצהר.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שוחח עם מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן ועם מפקד מג"ב ניצב קובי שבתאי. "ההתיישבות כולה, ואני בתוכה, מגבים ומחזקים את ידי צה"ל ולוחמי מג"ב. אנשי ההתיישבות ובראשם תושבי יצהר מוקיעים בשאט נפש אלימות ופגיעה בחיילי צה"ל, מג"ב וכוחות הביטחון", אמר דגן.

''מדובר בנוער נושר ועברייני מאיזורים רבים בארץ, שמגיעים פעמים רבות לאזור יצהר ויוצרים אירועי אלימות וונדליזם שכולנו מוקיעים בתוקף. אני קורא למערכת הביטחון ללכוד אותם ולהעניש בכל חומרת הדין", הוסיף.

הרמטכ''ל רא"ל אביב כוכבי קורא להוקיע בכל פה את יידוי בקבוקי התבערה לעבר לוחמי משמר הגבול סמוך ליצהר.

״השלכת בקבוקי התבערה לעבר כוחות ביטחון הממלאים את משימתם להגנה על אזרחי ישראל היא אירוע טרור חמור ביותר, המבטא פגיעה באושיות המדינה וחתירה תחת מוסדותיה. יש לגנותו ולהוקיע את מבצעיו בכל פה ולוודא את העמדתם לדין", אמר כוכבי.

"נמשיך לפעול במלוא החומרה הנדרשת, תוך שילוב זרועות עם רשויות האכיפה והחוק, נגד הפשיעה שהפכה טרור, על כל ביטוייה, המהווה פוטנציאל להסלמה בגזרה. אני מבקש לחזק את לוחמי מערכת הביטחון העומדים על משמרם וימשיכו לעשות זאת במקצועיות ובמסירות״, הוסיף הרמטכ"ל.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, אמר כי "בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים רבים ובהם נגיף הקורונה, בוחר נוער עברייני בגבעת ׳קומי אורי׳ בדרך הטרור ומיידה בקבוקי תבערה לעבר כוחות משמר הגבול שהיו במשימה בטחונית ביישוב.

''מדובר באירוע חמור ביותר שהיה יכול להיגמר בפגיעה בנפש. נפעל באופן נחרץ מול אותם העבריינים. אני מגנה בתוקף אלימות מכל סוג כלפי אזרחים, שוטרים וחיילים ומחזק את ידיהם של לוחמי משמר הגבול״, הדגיש פדן.

בקבוקי התבערה על הכביש (דוברות המשטרה)

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר הבוקר כי ''כוחות הביטחון עובדים למען עם ישראל לילות כימים. אם חס וחלילה יתברר שמדובר ביהודים שזרקו את הבקת"ב זו בושה גדולה ואני מקווה שהם יתפסו וישבו בכלא הרבה שנים. מחזק את ידי תושבי יצהר הגיבורים".

שר החינוך הרב רפי פרץ אמר כי התקרית האלימה חוצה כל גבול, ''אלימות ופגיעה בחיילי צה״ל אשר עומדים על משמר ארצנו היא בלתי מתקבלת על הדעת, היא עבריינות והיא חילול ה׳. אסור לקבל כזו התנהגות בשום אופן. סומך על כוחות הביטחון כי הפורעים יתפסו וימצו איתם את הדין''.

"בושה וחרפה", הגיב אמש שר הביטחון נפתלי בנט. ''אירוע האלימות ביצהר הוא מעשה חמור מאין כמותו. לא אקבל שום גילוי אלימות, בשום מצב ובשום תנאי, ובוודאי שלא כנגד כוחות הביטחון שעומדים על המשמר ומגינים על ביטחון ישראל. הוריתי לכוחות הביטחון לפעול בכל דרך על מנת לאתר את הפושעים ולמצות איתם את הדין".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתקרית ומסר "אני מגנה בתוקף את אירוע האלימות החמור נגד כוח מג"ב שבוצע בלילה. כוחות הביטחון שומרים על כולנו. זה פשע בכל עת, אבל פשע כפול ומכופל בעת הזאת כשכוחות מג"ב והמשטרה מסייעים לנו לצלוח את משבר הקורונה".