מספר הנדבקים בקורונה עלה ל-4,347

מבין המאובחנים כמי שנדבקו בנגיף מאושפזים בבתי החולים 543, 80 מהם במצב קשה (63 מונשמים) ו-81 במצב בינוני. 134 החלימו ושוחררו.

ערוץ 7 , ה' בניסן תש"פ

בדיקת קורונה. אילוסטרציה
בדיקת קורונה. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

4,347 בני אדם אובחנו בישראל כמי שנדבקו בנגיף הקורונה, כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (שני) ונכונים לשעה 8:00.

מבין המאובחנים כמי שנדבקו בנגיף מאושפזים בבתי החולים 543, 80 מהם במצב קשה (63 מונשמים) ו-81 במצב בינוני.

2,107 בני אדם שנדבקו בנגיף מצויים ב"טיפול בית", 586 נמצאים בטיפול במלון, ובנוגע ל- 962 חולים טרם התקבלה החלטה סופית היכן יבוצע הטיפול בהם.

עוד עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר, כי עד היום החלימו מהמחלה 134 בני אדם שאובחנו כחולים בה בישראל.

לנוכח המספרים העריך הבוקר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב כי העלייה במספרם של חולי הקורונה המונשמים תימשך בקצב מוגבר גם בימים הקרובים. "אני מעריך שאנחנו נגיע עד לסוף השבוע ליותר מ-150 חולים קשים", ציין בר סימן טוב בראיון לרשת ב'.

בר סימן טוב הבהיר כי הוא איננו נסוג מהערכתו לפיה עד לסיום המשבר ימותו בישראל אלפי בני אדם עקב הידבקות בנגיף הקורונה. "אני לא רואה מודל שאנחנו מסיימים את האירוע הזה במספר מועט של חולים מונשמים או מתים", ציין בר סימן טוב.

המנכ"ל הסביר כי הדיבורים על החזרה הדרגתית של המשק לפעילות לאחר חג הפסח אין משמעותה חזרה מהירה לשגרה. "להערכתי שנת הלימודים לא תתחדש לאחר חג הפסח. מרבית הדברים לא יחודשו, אבל נוכל להחזיר באופן מבוקר ומנוהל פעילויות", הוא ציין.