ראש העיר ירושלים: לכו להיבדק

ראש העיר ירושלים משה ליאון קורא לתושבי העיר שמופיעים אצלם תסמינים של הקורונה לפנות לגורמים המתאימים ולהיבדק, "מדובר בפיקוח נפש"

ערוץ 7 , ה' בניסן תש"פ

משה ליאון
משה ליאון
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מפרסם היום (שני) "קריאת חירום" לתושבי העיר, בבקשה לשתף פעולה עם הרשויות ולהיבדק לגילוי נגיף הקורונה.

"צמצום ההידבקות בקורונה, היא המפתח להדברתה של המחלה. אני מבקש מהתושבים לגלות אחריות ולהציל חיים. גלו אחריות כלפי עצמכם, ילדיכם, משפחותיכם, יקיריכם, שכניכם, שכונתם ולמען העיר ירושלים כולה", קרא ליאון.

ליאון ציין, "מייד עם הופעת תסמינים לכו להיבדק ופעלו ע"פ הנחיות משרד הבריאות. בואו עם אישור הבדיקה למתחם הבדיקות שעומד לרשותכם באיצטדיון טדי. במידה ונמצאתם חיוביים בבדיקה חשוב להקפיד הקפדה יתירה על הנחיות הבידוד וההיגיינה. הקפדה על בידוד מצילה חיים".

בעירייה מציינים כי תושבים שהיו בקרבת חולה קורונה ידוע או שחזרו מחו"ל וצריכים להיות מבודדים בבית לפי ההנחיות ושמופיעים אצלם תסמינים כמות: חום, שיעול, קוצר נשימה וקשיי נשימה מתבקשים לפנות בטלפון למוקד מד"א 101. אם מאושרת להם בדיקה יש אפשרות לדיגום בבית או להגיע למרכז הבדיקות בטדי. ההגעה היא ע"פ זימון מוקד מד"א למכשיר הנייד. בזימון יופיע קוד לבדיקה.

תושבים עם תסמיני מחלה שלא קבלו אישור במוקד מד"א יפנו טלפונית בלבד לרופא המשפחה על מנת לבדוק קבלת אישור של קופת החולים שבה הם מבוטחים. לאחר האישור מתקבלת הודעה לטלפון הנייד.

מרכז הבדיקות דרייב-אין לקורונה בירושלים, הוקם לפני שבוע בחניון טדי המזרחי. הבדיקות נעשות ע"י מד"א וכל בדיקה כרוכה בלקיחת דגימה מהלוע ומהנחיר בלבד, באמצעות מטוש – מקלון שבקצהו צמר גפן.

בעיריה מסבירים כי ביצוע בדיקות לפי ההנחיות יאפשר לאבחן חולים, לסייע להם מוקדם ולהביא להחלמתם של רבים יותר. יש לציין כי תושבים שאין באפשרותם להגיע למתחם באופן עצמאי יקבלו סיוע של מד"א ועובדי הפיקוח העירוני של עיריית ירושלים.

"הננו חוזרים ומנחים לשמור שמירה קפדנית על כל הנחיות משרד הבריאות למניעת צפיפות ושמירה על היגיינה", ציינו בעירייה