השר אריה דרעי: נוציא את חולי הקורונה החרדים מהבתים

משרד הפנים רכז את העברת חולי קורונה ואנשים שהוכנסו לבידוד ביישובים החרדיים והערביים למלוניות כדי למנוע המשך ההדבקה בנגיף.

חזקי ברוך , ה' בניסן תש"פ

אריה דרעי
אריה דרעי
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

שר הבריאות יעקב ליצמן ושר הפנים אריה דרעי סיכמו כי החל מהיום (שני) יעביר משרד הבריאות את פרטי חולי הקורונה ואת פרטי המבודדים למשרד הפנים.

משם יועברו הנתונים לכלל הרשויות תוך חיסיון מידע ושמירה על צנעת הפרט. המהלך נעשה במטרה לעקוב אחר יישום ההנחיות והאזהרות שניתנו לציבור.

הסיכומים הושגו במהלך ישיבה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו בה נטלו חלק מעבר לדרעי וליצמן גם שר הביטחון נפתלי בנט, שר האוצר משה כחלון וגורמי המקצוע.

בישיבה הוחלט כי משרד הפנים, בתיאום עם פיקוד העורף, ירכז את העברת חולי קורונה ואנשים שהוכנסו לבידוד ביישובים החרדיים והערביים למלוניות כדי למנוע המשך ההדבקה בנגיף. הדגש יינתן על אוכלוסיות מוחלשות. משרד הפנים יעבוד בתיאום עם הרשויות המקומיות.

השר דרעי אמר כי המהלך כבר יצא לדרך. "אנחנו עמוק בעבודה ופועלים בתיאום עם משרד הבריאות לקבלת המידע על החולים והמבודדים ברשויות המקומיות. המטרה היא להוציא את חולי הקורונה והמבודדים למלוניות, בכל הדרכים".

"במגזר החרדי והערבי יש משפחות מרובות ילדים ומשפחות מוחלשות רבות ולכן אנחנו פועלים מהר כדי לבודד את החולים ולמנוע התפשטות. זו המשימה ואנחנו פועלים בכל הכוח לבצעה", הוסיף השר דרעי.