תמר פרץ לוי נפטרה מקורונה: "היתה גיבורה"

תמר פרץ לוי השאירה אחריה תאומים בני 4. בעלה לקה בדום לב ונפטר לאחר לידת ילדיה.

ערוץ 7 , ו' בניסן תש"פ

תמר פרץ לוי
תמר פרץ לוי
צילום: באדיבות המשפחה

תמר פרץ לוי, תושבת העיר לוד בת 49, היא קורבן נגיף הקורונה הצעירה ביותר בישראל שנפטרה בבית החולים אסף הרופא.

תמר הותירה אחריה תאומים בני ארבע. בעלה שמעון נפטר מדום לב לאחר לידתם.

ראש העיר לוד יאיר רביבו אמר ''אנו מלווים את המשפחה במקרה הטרגי הזה והכה מסובך שבו רוב בני משפחתה נמצאים בבידוד.

''תמר היתה גיבורה, הנדסאית באלתא שבתעשייה האווירית, נלחמה שנים רבות להקים משפחה ולהביא את התאומים לעולם. תוך מספר ימים מאז שאושפזה חלה הידרדרות. תהא נשמתה צרורה בצרור החיים", הוסיף רביבו.

בנוסף לתמר, במהלך הלילה האחרון נפטרה אישה נוספת בשנות ה-50 לחייה בבית החולים שיבא בתל השומר. בכך עלה ל-18 מספר הנפטרים מנגיף הקורונה בישראל.

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר כי "לאחר 10 ימים בהם צוות המחלקה לטיפול נמרץ בחולי קורונה נאבק על חייה, נפטרה הלילה מטופלת בשנות ה-50 לחייה שסבלה ממחלות רקע".

על פי העדכון האחרון שנמסר ממשרד הבריאות, נדבקו בישראל 4831 בני אדם. 83 מהם נמצאים במצב קשה, ובהם 69 מונשמים. 95 חולים מאושפזים במצב בינוני. 163 בני אדם החלימו עד כה.

במהלך הלילה אישרה הממשלה את שורת ההגבלות החדשות. על פי ההנחיות, לא תהיה התקהלות של יותר משני אנשים שאינם מאותה משפחה גרעינית.

ממחר יוטל איסור על השתתפות בחתונות במרחב הציבורי החל מיום רביעי בחצות. תותר חופה וקידושין אך ורק בחיק המשפחה הגרעינית, בלי אורחים ומוזמנים.

כמו כן יוטל איסור על תפילה בקבוצה במרחב הציבורי, לרבות במקומות פתוחים. בכותל המערבי יתקיימו שלוש תפילות ביום בהשתתפות עשרה אנשים, כדי שלא ייפסק רצף התפילה באתר הקדוש. תפילה מצומצמת תתאפשר גם במערת המכפלה.

השתתפות בהלוויות תוגבל לעד 20 משתתפים במקום פתוח בלבד, ואילו בברית מילה תותר השתתפות של עד ל-10 בני אדם, במקום פתוח בלבד, תוך שמירת מרחק של שני מטרים.

הממשלה אישרה גם כי במקום עבודה לא ישהו בו זמנית יותר מעשרה עובדים או 15% ממצבת העובדים, לפי הגבוה מביניהם. לא תהיה מגבלה על המשך העבודה בענף הבנייה ובתחום התשתיות.

החל משעות הצוהריים יחלו כ-600 מפקדי וחיילי צה"ל מבסיסי הכשרות הלחימה בפעולת תגבור וסיוע למשטרת ישראל. החיילים יבצעו משימות סיור, בידוד שטחים, אבטחה וחסימות צירים כדי לאכוף את ההנחיות החדשות של משרד הבריאות והממשלה. החיילים יפעלו בצמוד לשוטרים ויענדו תג עם דגל ישראל, ורק המפקדים יישאו נשק.

מצה"ל נמסר כי "הכוחות עברו הכשרה למשימה במרחב האזרחי בהובלת זרוע היבשה ומחלקת מדעי ההתנהגות באגף כוח האדם. בהכשרות הוצגו מאפייני המשימה ואתגריה, ניתוח תרחישים עתידיים, יצירת שפה משותפת ותיאום בין כוחות הביטחון השונים. כמו כן חודדו נהלי הפעולה במרחב אזרחי".

(אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים. השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל'חוק זכויות יוצרים'. אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות ל- news@a7.org )