גדעון סער: לא להקים ממשלה מנופחת

חבר הכנסת מהליכוד מוחה על כוונת נתניהו וגנץ להקים ממשלה של 34 שרים בתקופת משבר כלכלי וקורא לקצץ משכורות גבוהות במגזר הציבורי.

חזקי ברוך , ו' בניסן תש"פ

גדעון סער
גדעון סער
צילום: קובי ריכטר/TPS

חבר הכנסת גדעון סער (הליכוד) הוא הבכיר הראשון במפלגתו שמשמיע ביקורת פומבית על כוונתם של בני גנץ ובנימין נתניהו להקים ממשלת אחדות שבה יהיו 34 שרים.

''אומנם היו בתולדות ישראל ממשלות גדולות, אבל לא נכון להקים את הממשלה המנופחת ביותר בעת המשבר הכלכלי הקשה ביותר", כתב סער בטוויטר.

לדבריו, בימים בהם עיקר נטל המשבר הוא על המגזר הפרטי, יש להקים ''ממשלה רזה'' וגם להחליט על קיצוץ משמעותי בשכר לבעלי משכורות גבוהות במגזר הציבורי ובכלל זה שרים, חברי-כנסת, שופטים ומנכ״לים. סער הדגיש כי הקיצוץ צריך להיות דיפרנציאלי לפי רמת השכר ולזמן מוגבל.

צעד נוסף שלטענתו יש לבצע בתקופת המשבר כי ''הפחתת פנסיות תקציביות גבוהות לפי אותו עקרון דיפרנציאליות''. וגם לקדם ''התייעלות במגזר הציבורי''.

"בנוסף לערך הכלכלי - הערבות ההדדית והדוגמא האישית הם יסודות חשובים בהתמודדות עם משבר הקורונה", הוסיף ח"כ גדעון סער. ''כל שקל שנחסך במגזר הציבורי צריך להיות מושקע במגזר הפרטי. בתמריצים וסיוע לעצמאים, למשל. כדי שהכסף לא ייצא מהמשק בזמן האטה''.