מ"מ המפכ"ל מוטי כהן: אף אחד לא חסין בפני החוק

מ"מ מפכ"ל המשטרה קיים שיחת ועידה עם מפקדי המרחבים ברחבי הארץ, "אנחנו מצויים בלבה של מערכה מתמשכת על החיים של כולנו".

ערוץ 7 , ו' בניסן תש"פ

ניצב מוטי כהן בשיחה עם הקצינים הבכירים
ניצב מוטי כהן בשיחה עם הקצינים הבכירים
צילום: דוברות המשטרה

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, קיים שיחת ועידה (Video Conference) עם מפקדי המרחבים של המשטרה ברחבי הארץ, בעקבות מצב החירום הלאומי בו נמצאת מדינת ישראל במסגרת המאבק המתמשך בנגיף הקורונה.

במהלך השיחה אמר מ"מ המפכ"ל למפקדי המרחבים "ראשית ברצוני להביע הערכה רבה על פעילותכם בתקופה המורכבת הזו. אנחנו מצויים בלבה של מערכה מתמשכת על החיים של כולנו. בימים האלו שמירת שלומו של הציבור הוא למעשה קודם כל שמירת בריאותו.

''מכאן חשיבות הפעילות המשטרתית, היוזמת והמגיבה, להכוונת התנהגות האוכלוסייה, למניעה, פיקוח ואכיפת התקנות לשעת חירום. אף אחד אינו חסין מפני הנגיף ולכן גם אסור שיהיה חסין מפני החוק שאמור למנוע את התפשטותו בציבור".

ניצב כהן הדגיש בפני הקצינים הבכירים: ״המפתח שלנו להצלחה טמון בראש ובראשונה בהבנת המצב התודעתי של הציבור שכולל את הפחד מהקורונה, החשש הכלכלי והלחץ הנפשי. מדיניות האכיפה שלנו נשענת על שיח, מתן הסבר וחידוד ההנחיות, רגישות ורתימת הציבור לשיתוף פעולה. הכלל הוא כי הידברות והסברה קודמים לאכיפה, והקנס צריך להינתן רק במקרים המתאימים. עלינו לגלות רגישות מיוחדת לאוכלוסיות מיוחדות, תוך הפעלת שיקול דעת רב לאור המציאות המשתנה, להמשיך בקיום שגרה של מאבק בפשיעה ולשים את המאמץ לאכיפת התקנות לשעת חירום בעדיפות עליונה״.

״מדובר באירוע שעשוי להימשך זמן רב ועלינו לשמור על הרציפות התפקודית של המשטרה, זאת לצורך עמידה במשימות ולהשתמש בחוכמה במשאב האנושי שהוא החשוב ביותר במערכה זו״.

״המצב עימו אנו מתמודדים מייצר דילמות רבות ומורכבות גם לנו המפקדים ובוודאי לשוטרים שלנו. האתגר הפיקודי הוא להיות נוכחים עם השוטרים ולפעול תוך צמצום הסכנה לכוחות הפועלים בשטח. זה המקום שלכם המפקדים – לתווך את מדיניות הארגון לראשון השוטרים, לוודא שכל ההנחיות והתקנות ברורות, שמשתמשים בציוד המיגון והאמצעים הנדרשים ולהוביל את השוטרים לביצוע המשימה הלאומית החשובה הזו בבטחה, ברגישות ובמקצועיות המתבקשת״.

בסיום דבריו ביקש מ״מ המפכ״ל מהמפקדים למסור לכלל השוטרים את הערכתו הרבה על פועלם וחלקם במאמץ הלאומי המתמשך בבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל.