הקורונה קטפה את תמר פרץ לוי: "המלאך של המשפחה"

תמר פרץ לוי שנפטרה מקורונה הותירה אחריה תאומים בני ארבע שאיבדו את אביהם סמוך ללידתם.

ערוץ 7 , ו' בניסן תש"פ

תמר פרץ לוי
תמר פרץ לוי
צילום: באדיבות המשפחה

תמר פרץ לוי בת ה-49, תושבת לוד, היא הקורבן הצעיר ביותר למגפת הקורונה המתפשטת בישראל.

תמר היא אם לתאומים בני ארבע שכעת נשארו יתומים מאב ומאם, לאחר שאיבדו את אביהם סמוך ללידתם.

"היא גידלה את כל האחיינים שלה, אבל את הילדים שלה היא לא תספיק לגדל", אמרה לגלי צה"ל שני סמדג'ה, אחייניתה של תמר, "פשוט התהלך פה מלאך 49 שנים, כל מי שהכיר אותה ידע את זה. אין מילים לתאר מי ומה היא הייתה".

ההלוויה של תמר ז''ל תוכל להכיל 20 אנשים בלבד. שני התקשתה לעכל זאת: "לעשות רשימה של מי נכנס ומי לא זה מזעזע".

ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, סיפר בדף הפייסבוק שלו: "איזה בוקר עצוב. תמר בת 49 בלבד, השאירה אחרי תאומים בני ארבע שאיבדו את אב המשפחה שנפטר מיד לאחר לידתם מדום לב. מלווים את המשפחה במקרה הטרגי והכה מסובך בו רוב בני משפחתה נמצאים בבידוד.

"תמר היתה גיבורה, הנדסאית באלתא שבתעשייה האווירית, נלחמה שנים רבות להקים משפחה ולהביא את התאומים לעולם. תוך מספר ימים מאז שאושפזה ועד שחלה הידרדרות. תהא נשמתה צרורה בצרור החיים".

פזית בביאן
צילום: באדיבות המשפחה

חולת קורונה נוספת שנפטרה היום היא פזית בביאן, בת 50 מראשון לציון. בביאן סבלה ממחלת רקע ואושפזה במחלקת טיפול נמרץ ב"שיבא" למשך עשרה ימים, עד שמצבה הידרדר והרופאים נאלצו לקבוע את מותה.

בביאן עבדה במחלקת התשלומים של הבנק הבינלאומי. היא הותירה אחריה בעל ושלוש בנות, תאומות בנות 20 ונערה בת 14.

אחיה של פזית סיפר לאתר N12: "פזית הייתה בחורה מדהימה, אינטליגנטית, מלומדת, אחראית ומסורה. היא הייתה מצטיינת בכל דבר, גידלה ילדות לתפארת, זו באמת אבדה. היא הייתה מנטורית של כל כך הרבה אנשים, דואגת לכולם. עם מחלת הרקע שלה, לכל מקום שהיינו הולכים היא הייתה הכי פעילה".

"היא הייתה אישה שהיא באמת מלאת חמלה ונתינה, אוהבת אנשים. כל כולה היה לטובת הכלל", סיפר האח. "אישה מדהימה שהשאירה אחריה שתי בנות תאומות בנות 20, ועוד ילדה בת 14. אחת בשירות קבע בצה"ל והשנייה בשירות קרבי - לוחמת ביחידת חילוץ והצלה והשנייה חיילת משוחררת".

האח הוסיף: "הילדים שבורים. היא איתם בכל דבר ופתרה להם כל בעיה, הייתה עושה 400 טלפונים ביום. היא השקיעה את כולה בבנות שלה וכל חייה היו למענן. היא הייתה עמוד תווך, גם במשפחה הגרעינית וגם במורחבת. היא בן אדם שהוא מאוד אהוב ויקר".

מניין הנפטרים בישראל כתוצאה מקורונה עומד על 19 בני אדם. על פי העדכון האחרון שנמסר ממשרד הבריאות, נדבקו בישראל 4831 בני אדם. 83 מהם נמצאים במצב קשה, ובהם 69 מונשמים. 95 חולים מאושפזים במצב בינוני. 163 בני אדם החלימו עד כה.