משבר הקורונה
תושבים במרכז: אנחנו כלואים בבית ללא סיבה

תושבים קיבלו הודעות ממשרד הבריאות לפיהן נחשפו לחולה קורונה מאומת בשעות וזמנים בהם שהו בביתם. ניסיון להבהיר את העניין עלה בתוהו.

ערוץ 7 , ו' בניסן תש"פ

מעצר חשוד בהפרת צו בידוד. ארכיון
מעצר חשוד בהפרת צו בידוד. ארכיון
צילום: דוברות המשטרה

האם מערכת איתור חולי הקורונה ומסלולי ההדבקה שמפעיל משרד הבריאות בסיוע השב"כ כולאת אנשים בביתם על לא עוול בכפם?

מעדויות שהגיעו לערוץ 7 עולה שהתשובה לשאלה הזו היא ככל הנראה חיובית.

תושבים בכמה שכונות במרכז הארץ קיבלו הודעות ממשרד הבריאות על שהיה בקרבתו של חולה קורונה מאומת.

אולם לדבריהם, על פי הזמנים שצוינו בהודעות כלל לא יתכן שבאותו הזמן הם שהו בקרבתם של חולי קורונה, מאחר שהם היו בביתם באותו הזמן.

אחד התושבים סיפר בקבוצת וואטסאפ שכונתית, "קיבלתי הודעה שביום ראשון 22/3 בין 21 ל-22 הייתי במגע עם חולה קורונה מאומת ולכן עלי להיכנס לבידוד. בשעות הללו בוודאות הייתי בבית מול המחשב, כך שזה כמעט בטוח טעות לדעתי. אין עם מי לדבר במשרד הבריאות".

תושב נוסף כתב, "גם אני מאתמול בערב בבידוד. במשרד הבריאות לא מציינים היכן אוכנתי בקרבת חולה מאומת כך שקשה לי לבטל את הטענה. קרוב לודאי ששהיתי בבית בזמן שטענו כי הייתי בקרבתו".

"גם אני קיבלתי היום הודעה. ובאותה שעה שנטען שהייתי בקרבת חולה הייתי בוודאות בבית ועבדתי (טלפונים, מיילים, שיחת ועידה וכד). כשהתקשרתי אמרו לי שאין מה לעשות ואני חייב להיות בבידוד אחרת זה הפרת בידוד", סיפר תושב אחר.

כאמור, התושבים טוענים כי כל ניסיונותיהם לקבל מענה במטרה להבהיר את העניין עלו בתוהו, ופניות למוקד משרד הבריאות הסתיימו בהתראה לפיה אם לא ייכנסו לבידוד ייחשבו כמי שהפרו חובה חוקית.

לדבריהם, כעת הם חוששים שכל יציאה מהבית עלולה להביא לפתיחה בחקירה נגדם בגין הפרת חובת בידוד. כל זאת שבוע לפני חג הפסח באופן שאינו מאפשר להם להיערך לחג, וזאת בשעה שככל הנראה מקור כל העניין הוא בשגיאה באיכון.

ממשרד הבריאות טרם נמסרה תגובה