מגפת קורונה
הערכות בארה"ב: בין 100 ל-240 אלף מקרי מוות

מומחי הבית הלבן העריכו כי בין 100 ל-240 אלף בני אדם ימותו מקורונה. טראמפ הזהיר: עומדים בפני שבועיים כואבים מאוד.

ערוץ 7 , ז' בניסן תש"פ

נשיא ארה"ב בתדרוך הלילה
נשיא ארה"ב בתדרוך הלילה
Reuters

ארצות הברית צופה כי בין 100 ל-240 אלף בני אדם ימותו מנגיף הקורונה אם האזרחים ימשיכו לפעול לפי ההנחיות. כך העריכו הלילה (רביעי) מומחי הבית הלבן בתדרוך לעיתונאים שערכו עם הנשיא דונלד טראמפ.

המומחים הזהירו כי במידה והאזרחים לא ימלאו אחר ההנחיות לריחוק חברתי, ההערכות הן כי בין 1.5 ל-2.2 מיליון בני אדם ימותו מהנגיף במדינה. הגורמים הדגישו כי המספר יכול להיות נמוך יותר אם אנשים ישנו את התנהגותם.

"אנחנו באמת מאמינים שאנחנו יכולים לעשות הרבה יותר טוב מזה", אמרה ד"ר דבורה בירקס, רכזת כוח המשימה של הבית הלבן. "זה ידרוש מכל האמריקנים לקחת ברצינות את תפקידם במניעת התפשטות המחלה".

טראמפ, שנשא אף הוא דברים בתדרוך, קרא לאזרחים להמשיך ולפעול לפי ההנחיות למשך 30 הימים הקרובים.

"זה קריטי לחלוטין עבור העם האמריקני למלא אחר ההנחיות. זה עניין של חיים ומוות. אנחנו הולכים לקראת שבועיים מאוד כואבים", אמר טראמפ.

כזכור, בתחילת השבוע הודיע טראמפ כי הנחיות הריחוק החברתי שעליהן הכריז בתחילת החודש יימשכו עד ל-30 באפריל. לפי ההנחיות, על האמריקנים להימנע מלהתקהל בקבוצות של יותר מעשרה משתתפים, והן קוראות לאנשים מבוגרים להישאר בבית.

בתוך כך מניין המתים מהנגיף בארה"ב עבר את מספר הקורבנות בסין, שם פרצה המגפה. לפחות 3,400 בני אדם מתו עד כה בארה"ב. מניין הנדבקים מהנגיף עומד על 175,000, יותר מכל מדינה אחרת.