בחסות הקורונה: הרש"פ אוכפת בירושלים

גורמי אכיפה מהרש"פ פועלים במזרח ירושלים. היום סוגרים קצביות ולמחר מתכננים מחסומים. קינג: שרי הימין מתעלמים וחוק ירושלים נרמס.

שמעון כהן , כ"ו בניסן תש"פ

מחלקים את ירושלים?
מחלקים את ירושלים?
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ההתמודדות עם הקורונה במזרח ירושלים הביאה לשכונות הללו גם את אנשי הרש"פ.

חבר מועצת עיריית ירושלים אריה קינג רואה בהתערבותם פגיעה חמורה בריבונות ישראל בעיר וקורא לשרי הימין לפעול מול המגמה.

"נתמודד עם הקורונה. היא תיעלם יום אחד, אבל יש לנו סרטן בליבה של מדינת ישראל וזו הרש"פ, פתח' וחמאס", אומר קינג הקובע כי בעוד מול האיום הזמני ממשלת ישראל מתגייסת לפעול הרי שהיא מעלימה עין מול האיום המשמעותי בהרבה. "שרי הממשלה הנוכחית נותנים גיבוי למהלכים שמביאים לחדירת הרש"פ", מאשים קינג.

בשיחה עמו מספר קינג על תושבי השכונות הערביות במזרח ירושלים המתנגדים לכניסת הרש"פ לשכונותיהם ומייחלים לטיפולה של מדינת ישראל כמו בכל הארץ. "שולחים לי את הצילומים ערבים תושבי עקב קלנדיה מחזיקי תעודת זהות כחולה. הם בהלם מהרפיסות והבריחה של כל הגורמים בישראל ממשרד הבריאות כולל עיריית ירושלים, ואני אומר זאת כחבר מועצה".

"יש שיטפון של גורמי רש"פ, וזה פתח' תנזים ומשרד הבריאות הפלשתינאי", מספר קינג. "אתמול פורסם פלאייר שבכותרת שלו סמל הפתח' ובו כתוב שהחל מהיום גורמי צוות הטיפול בקורונה מטעם הרש"פ יעברו בשכונות הירושלמיות ויסגרו את הקצביות והמאפיות שבשכונות הללו. הם גם מודיעים שמחר בכוונתם להציב מחסומים במשך 72 שעות על כביש 60, כביש ישראלי לכל דבר, ולבדוק למה אנשים מסתובבים בשכונות ולאן נוסעים. הם החליפו את צה"ל ואת ממשלת ישראל".

"מי ששותף בממשלה הזו ולא עוצר את הדבר הזה היום הוא שותף לחלוקת ירושלים ומסירת שטחי ארץ ישראל לאויב", אומר קינג ומזכיר את חוק יסוד ירושלים הנרמס בפעילות זו של הרש"פ. "נפתלי בנט, יו"ר ימינה, התהדר בחיזוק החוק והשר זאב אלקין התהדר בכך שהוא נגד חלוקת העיר, אבל החוק קובע לא תועבר לגורם זר מדיני או שלטוני, בין בדרך קבע ובי אם לתקופה קצובה כל סמכות בירושלים, והנה היום וחוק יסוד ירושלים הולך להיות מופר".

ממשיך קינג ומאשים את שרי הממשלה בהעלמת עין. "השר ארדן לא שולח שוטרים לאכוף את החוק, השר בנט לא שולח חיילים לירות כדור בכל אויב שנכנס וקולו של השר אלקין לא נשמע ובראשם נתניהו שטען ב-96' שפרס יחלק את ירושלים ועכשיו מבצע זאת בעצמו".

קינג שוחח בנושא אתמול עם ראש עיריית ירושלים משה ליאון ולדבריו "ראש העירייה היה בהלם וחשב שאני לא רציני. היום היועץ שלו חזר אליי. הוא מסכים איתי לכל מילה. הוא טוען שבכירים בעיריית ירושלים כשרוצים לפעול באזורים הללו ממשלת ישראל מונעת את זה מהם. אין שר אחד, מרגב ועד אוחנה, שפוצה פה ומצפצף מחשש מהמלך נתניהו".

עוד מספר קינג: "אמול בלילה מתקשרת אליי ערבייה שנשמעת בגיל 60-70. היא אומרת שהיא חולת קורונה והשכנים שלה מאיימים עליה לזרוק אותה מהגג. אנחנו לא יודעים להגן על אזרחי ישראל, יהודים או ערבים. בשכונות הללו ערבים רוצים את הריבונות שלנו וממשלת ישראל דוחה את הריבונות שלנו. זה לא יגמר שם ויגיע לבית חנינה ובית צפפה".