שני צעירים נהרגו בתאונות דרכים בצפון

בתאונה ברמת הגולן נהרג צעיר בן 23. מצבם של ארבעה קשה, בהם ילד בן שלוש. בתאונה אחרת נהרג רוכב אופנוע כבן 25 בגליל העליון

ערוץ 7 , י' בניסן תש"פ

ארכיון
ארכיון
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

רוכב אופנוע בן 25 ונהג רכב פרטי בן 25 נהרגו היום (שבת) בשתי תאונות דרכים שונות בצפון הארץ, בתוך פחות משעה.

חמישה נוספים נפצעו באורח בינוני עד קשה, בהם תינוקת ופעוט בן שלוש. מותו של רוכב האופנוע נקבע לאחר שהחליק בכפר חורפיש שבגליל העליון.

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום מצאו את הצעיר עם פגיעה רב מערכתית קשה, ללא דופק וללא נשימה. הם ביצעו בו פעולות החייאה במקום, בסופן נאלצו לקבוע את מותו.

כ-20 דקות מאוחר יותר, צוותי מד"א קבעו את מותו של נהג הרכב בן ה-25, זמן קצר לאחר שנפצע אנוש בתאונה בין שני כלי רכב בכביש 978 ליד מושב אודם שברמת הגולן.

בתאונה נפצעו חמישה בני אדם, שפונו באמצעות מסוק לבית החולים זיו בצפת. בין הפצועים פעוט בן שלוש במצב קשה, צעיר בן 25 במצב קשה עם חבלת בטן, בן 19 במצב קשה עם חבלות גפיים, בן 29 במצב קשה עם חבלת בטן, ותינוקת בת עשרה חודשים במצב בינוני. כוחות המשטרה הוזעקו לזירה, ובוחני תאונות הדרכים אספו ממצאים והחלו בחקירת הנסיבות.

"מדובר בתאונת דרכים חזיתית קשה מאוד בין שני כלי רכב. צעיר בשנות ה-20 שכב בסמוך לאחד מכלי הרכב כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד", סיפר חובש מד"א, אביב כץ. "ביצענו בו פעולות החייאה, אבל מצבו היה קריטי ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו. חמישה פצועים נוספים במצב קשה ובינוני טופלו בשטח על ידי צוותים גדולים של מד"א וצה"ל".