בכיר איטלקי: אנחנו מעריצים את נתניהו, מעריכים את טיפולו במשבר הקורונה

נשיא המחוז מוכה הקורונה בצפון איטליה לראש מועצת שומרון יוסי דגן: "מלאי הערכה לאופן שבו נתניהו מוביל את המשבר".

חזקי ברוך , י"א בניסן תש"פ

ד"ר פרוברה משמאל בעת החתימה על הסכם כלכלי עם השומרון
ד"ר פרוברה משמאל בעת החתימה על הסכם כלכלי עם השומרון
צילום: מועצת שומרון

ד"ר פיורלו פרוברה, נשיא המחוז לשעבר בחבל ולטלינה בלומברדיה שבצפון איטליה, שוחח השבוע עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, על התמודדות עם הקורונה בשומרון ובצפון איטליה.

דגן נמצא בקשר עם פרוברה מתחילת משבר הקורונה והציע סיוע למחוז.

בין חבל ולטלינה למועצה אזורית שומרון נחתם לפני מספר שנים הסכם שיתוף פעולה כלכלי מסחרי ותיירותי. ראש המועצה דגן חתם על ההסכם מול נשיא חבל ולטלינה לוקה דלה בריוטה וכן מול ד"ר פיורלו פרוברה שכיהן אז כסגן יו"ר וועדת החוץ של האיחוד האירופי וקודם לכן כנשיא מחוז סונדריו שגם הוא בצפון איטליה.

במהלך השיחה ציין ד"ר פרוברה את ההתפעלות של האיטלקים מהאופן היעיל בו ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מנהל את המשבר במדינתו: "אנחנו מעריצים את בנימין נתניהו, ומלאי הערכה לדרך בה הוא מוביל את הטיפול בישראל", אומר פרוברה, "עיני כל נשואות לישראל".

דגן שוחח עם ראש הממשלה לאחר מכן והעביר לו את המילים החמות והברכות מהנהגת צפון איטליה. "חתמנו על ברית ערים תאומות עם חבל וולטלינה שהוא האיזור המרכזי בלומברדיה לפני מספר שנים", סיפר ראש מועצת שומרון. "מאות אנשים נפטרו שם מנגיף הקורונה, אנחנו נמצאים בקשר רציף איתם, הלב נשבר לשמוע על הטרגדיה הנוראה שמתרחשת באיזור היפהפה הזה.

''אנחנו תקווה שישראל לא תגיע למצב הזה, והמילים החמות של ד"ר פיורלו פרוברה על אופן ניהול משבר הקורונה בישראל בהחלט משקפות גם את תחושותינו. כולנו מחזקים את ידי ראש הממשלה בימים מורכבים אלו וקוראים לציבור להישמע להוראות כדי שלא נגיע בישראל למצב אליו הגיעה איטליה".