ועדת השרים תכריז "אזור מוגבל" ביו"ש

הממשלה אישרה את הסמכת ועדת השרים לאשר הכרזת ״אזור מוגבל" על היישובים ביהודה ושומרון. ועדת השרים תתכנס בשעות אחר הצהריים.

ערוץ 7 , י"ב בניסן תש"פ

נתניהו בישיבת ממשלה
נתניהו בישיבת ממשלה
צילום: לע"מ

הממשלה אישרה הלילה (שני) בישיבת ממשלה טלפונית להסמיך את ועדת השרים להגדרת "אזור מוגבל" במסגרת הטיפול בנגיף הקורונה, לאשר הכרזת ״אזור מוגבל" של המפקד הצבאי באזור יהודה ושומרון.

ועדת השרים להגדרת "אזור מוגבל" במסגרת הטיפול בנגיף הקורונה צפויה להתכנס בשעות הצהריים.

בנוסף אישרה הממשלה את הגדלת מסגרות התקציב בהוראת שעה, כדי להתאים את תקרת התקציב ההמשכי ומגבלת ההוצאה החודשית לטובת התמודדות עם משבר הקורונה וסיוע כלכלי לאזרחים.

על פי התיקון לחוק היסוד, ניתן יהיה לממן גם תשלומים לביטוח הלאומי בסך נוסף של כ-16 מיליארד שקלים וכן לבצע התאמות בניהול החוב הממשלתי בכ-40 מיליארד שקלים נוספים, כתוצאה מהמצב הכלכלי הנוכחי.

לאחר אישורה על ידי הממשלה, הצעת החוק תובא לאישור הכנסת בהקדם האפשרי.

בישיבת הממשלה נידונה בקשת משרד הבריאות, בתיאום עם משרד ראש הממשלה והמטה לביטחון לאומי, לאשר הגבלות תנועה נוספות על היישובים אלעד, מודיעין עילית, ביתר עילית, בית שמש, טבריה, אשקלון, מגדל העמק, וכן על מספר שכונות בירושלים, בהן הר נוף, מאה שערים, רמות, גבעת מרדכי ועוד.

בניגוד לסגר על העיר בני ברק, משרד הבריאות מבקש להתיר כניסה של אזרחים ליישובים האלו, וכן יציאה מהם למי שעובד מחוץ לגבולות היישוב. פיקוד העורף יתבקש לספק מזון ביישובים אלו.