ימינה: מינוי השופטים - קו אדום

בימינה מעניקים גיבוי לדרישת הליכוד לשנות את מנגנון בחירת השופטים כך שלא יהיה בשליטה מוחלטת של השמאל במהלך הקדנציה הקרובה.

ערוץ 7 , י"ב בניסן תש"פ

הוועדה לבחירת שופטים. ארכיון
הוועדה לבחירת שופטים. ארכיון
צילום: הלל מאיר

בעוד המגעים בין הליכוד לכחול לבן נמשכים מפרסמת סיעת ימינה הבוקר (שני) הודעת תמיכה בעמדת הליכוד בנוגע לשינוי אופן בחירת השופטים.

"אנו תומכים בדרישת הליכוד לשינוי הוועדה למינוי שופטים", נמסר מימינה, "התקפלות של גוש הימין בפני כחול לבן בעניין הועדה לבחירת שופטים, אחרי שהליכוד כבר התקפלו במסירת תיק המשפטים לניסנקורן, חייבת להיות קו אדום".

"ריסון האקטיביזם המשפטי ושינוי מורשת אהרון ברק הם מדגליו החשובים ביותר של המחנה הלאומי", ציינו בימינה.

לדבריהם, "רק לאחרונה ראינו דוגמא חיה להתערבות בוטה של בג"ץ בעבודת הכנסת, תוך רמיסת הפרדת הרשויות. ויתור בנושא זה יהיה קו אדום שאסור לליכוד לחצות".

הבוקר הסביר ח"כ חילי טרופר את התעקשותו של יו"ר כחול לבן בני גנץ דווקא בנושא זה, וטען כי במפלגתו לא יסכימו לפשרות.

לדבריו, "לגבי סוגיית מינוי השופטים, אנחנו לא מוכנים כמובן לשום שינוי בכלל בכל נושא סמכויות משרד המשפטים, אין מה לדבר. בני גנץ קיבל החלטה מאוד קשה ואמיצה למצות את הסיכוי להקים ממשלת חירום כי הוא חושב שזה טוב לישראל אבל היא תקום רק אם תהיה הגנה על הדמוקרטיה. זה העיקרון שהוא התווה".

טרופר הוסיף וציין, "אנחנו לא מוכנים לשום שינוי בדרך בה התנהלו הדברים עד היום. אם רוצים שינוי, אפשר לדבר על כל דבר, אבל זה לא קורה עכשיו, לא בזמן ממשלת חירום, כשמשבר הקורונה מרחף מעל כולנו. לכן עכשיו מתעסקים במה שדחוף וממשיכים בדיוק כמו מה שהיה איך שממנים שופטים בישראל, איך שממנים בכירים, כשירצו לדון על דברים אחרים - נדון".